خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آمار ثبت نام کنند‌گان به بیش از دو میلیون تن رسید

آمار ثبت نام کنند‌گان به بیش از دو میلیون تن رسید

May 21, 2018 - 15:20

کابل (پژواک، ٣١ثور٩٧): کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که در بيش از يکماه، اضافه از دومیلیون و ٣٠٠ هزار تن در سرتاسر کشور، برای شرکت در انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ثبت نام کرده اند.

ثبت نام راى دهنده گان براى انتخابات ٢٨ ميزان ولسى جرگه و شوراهاى ولسوالى، در ٢٥ حمل سال روان در مراکز ولايات آغاز شده است.

به اساس معلومات کميسيون انتخابات، مرحله اول ثبت نام راى دهنده گان از ٢٥ حمل تا ٢٢ ثور در مراکز ولايات، مرحله دوم از ٢٥ ثور تا هفتم جوزا در ولسوالى ها و مرحله سوم از هفتم تا ٢٢ جوزا در قريه هاى دوردست اجرا مى شود.

اما به دنبال خواست اعضای شورای ملی، کمیسیون مستقل انتخابات زمان ثبت نام رای دهنده گان را در مراکز ولایات برای یک ماه دیگر نیز تمدید کرد.

به اساس جدول منتشر شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات که کاپی آن به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، تا عصر دیروز٣٠ ثور بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن  از واجدین شرایط(زن، مرد، کوچی و اهل هنود) در مراکز ولایات و مراکز ولسوالی ها ثبت نام کرده اند.

بربنيادمعلومات منبع، در ۳۶روزگذشته ۲۳۱۸۰۴۰ تن به شمول ۱۵۹۷۹۰۹مرد و ۶۶۸۲۰۰ زن ثبت نام کرده اند.

همچنان براساس اين جدول، ۵۱۴۹۴ تن ازکوچی ها و ۴۳۷ تن ازاهل هنود نيز شامل رقم عمومى ثبت نام شده ها مى باشند.

اين درحاليست که  درپى نگرانى ها از تهدیدات امنیتی در برابر مردم در پروسه ثبت نام رای دهنده‌گان بخاطر نصب برچسب بالاى تذکره هاى تابعيت شان، ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده بود که آن عده از ثبت نام کننده گان که مشکلات امنیتی دارند، می توانند در کاپی تذکره های شان برچسب نصب شود، که این تصمیم، عکس العمل منفى در داخل کمیسیون و بیرون همراه داشت.

سرانجام کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که اعضای کمیسیون، توافق نموده اند تا برچسپ بر تذکره های اصلی نصب شود و کسانی که مشکلات امنیتی دارند، می توانند مثنای تذکرۀ شانرا اخذ کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement