خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٦١ جنرال اردوی ملی به تقاعد سوق داده شدند

٦١ جنرال اردوی ملی به تقاعد سوق داده شدند

May 21, 2018 - 14:41

کابل (پژواک، ٣١ ثور ٩٧): بر اساس حکم رييس جمهور و سرقوماندان اعلای قوای مسلح، تعداد ٦١ جنرال اردوی ملی، به تقاعد سوق داده شدند.

در خبرنامۀ مطبوعاتى وزارت دفاع ملى که امروز منتشر و کاپى آن به آژانس خبرى پژواک رسيده، آمده است که درمحفلی که به همین منظور در قرارگاه وزارت دفاع ملی دایر گردیده بود، حکم مقام عالی ریاست جمهوری مبنی بر تطبیق مرحله دوم تقاعد ویژه، که شامل ٦١ تن از جنرالان اردوی ملی میباشد، توسط رئیس کادر و پرسونل ستردرستیز قرائت گردید.

دگرجنرال محمد شریف یفتلی لوی درستیز اردوی ملی، درسخنانش از نقش این جنرالان در دفاع از کشور و مردم افغانستان و همچنان احیا، بازسازی و تعلیم وتربیه اردوی ملی ابراز قدردانی نموده گفت: "کارنامه های شما را که بخاطر تأمین امنیت و ثبات کشور شب و روز زحمت کشیده اید، تاریخ و مردم شریف افغانستان هیچگاه فراموش نخواهند کرد".

دگرجنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی گفت: "تقاعد یک پروسه نورمال اداری است که مطابق قانون، بعد از تکمیل نمودن میعاد خدمت، بالای پرسونل ملکی و نظامی تطبیق میگردد؛ این روند به اساس تقاضای زمان، جامعه جهانی و زعامت سیاسی کشور ادامه دارد".

موصوف از زحمات شباروزی این جنرالان در اردوی ملی افغانستان ابراز تشکر نموده افزود: عده اى از جنرالان متقاعد که توانایی کار در ادارات ملکی را داشته باشند به حیث والی، معاون والی و تحلیلگران بورد مشورتی شورای امنیت ملی تنظیم می گردند؛ تا رهبری اردوی ملی را از تجارب و اندیشه های خوب شان مستفید سازند.

وزیر دفاع ملی در ادامه سخنانش، ضمن آنکه تقاعد با عزت این جنرالان را تبریک گفت، از آنها خواست تا اردوی ملی جوان افغانستان را که در برابر دشمنان وطن و توطئه های بزرگ آنان، از ملت عظیم افغانستان پاسداری و حراست می نماید، مورد حمایت همه جانبه شان قرار دهند.

محفل، با توزیع تحایف از جانب رهبری وزارت دفاع ملی و ستردرستیز، برای جنرالان متقاعد خاتمه یافت.

گفتنى است که رئيس جمهور غنى، بتاريخ ١٥ دلو سال ١٣٩٦ حکم تقاعد ١٦٢ جنرال را امضا نموده بود.

در قانون جدید امور ذاتی افسران، سن تقاعد افسران و جنرالان تا ۱۰ سال کاهش یافته است و بیش از ۱۳ هزار درجه دار از آن متأثر خواهند شد.

در قانون فعلی، زمان تقاعد برای درجه داران، سن ۵۰ الی ۵۲ سال ذکر شده، برای افسران نیز سن ۶۰ سال در نظر گرفته شده و برای جنرالان نیز با توجه به درجهٔ آنان، سنین ۶۵ الی ۷۰ سال قید شده است.

رئیس جمهور غنی در ماه قوس سال گذشته، فرمان تقنینی تعدیل قانون امور ذاتی افسران، بریدملان و ساتنمنان را صادر کرد؛ اما مجلس نمایندگان این فرمان را رد نمود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement