خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: به ولایات آسیب دیده از خشکسالی کمکهای لازم صورت گیرد

غنی: به ولایات آسیب دیده از خشکسالی کمکهای لازم صورت گیرد

May 22, 2018 - 14:47

کابل (پژواک، ١جوزا ٩٧): رييس جمهورغنى به وزراى زراعت و انکشاف دهات هدايت داد که ولایات آسیب‌دیده در اثر خشکسالی به زودترین فرصت درجه ‌بندی و کمک‌های لازم به آنجا صورت گيرد.

درخبرنامه ارگ که امروز به اژانس خبرى پژواک رسيده، آمده است که نشستی به‌ منظور تعقیب کمک‌های انجام‌شده و مساعدت‌های بیشتر به ولایات خشکسالی‌زده، قبل از ظهر امروز تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور در ارگ ریاست‌جمهوری برگزار گردید.

در آغاز نشست، نصیراحمد درانی وزیر زراعت و مالداری، در مورد وضعیت ولایاتی که در اثر خشکسالی آسیب دیده‌ اند و چگونگی کمک به آن‌ها به رئیس‌جمهور معلومات داده، گفت که کمک‌های ابتدایی به ولایات آسیب‌دیده رسیده است و این سلسله ادامه دارد.

سپس مجیب‌الرحمن کریمی وزیر انکشاف دهات؛ در مورد سروی انجام‌شده در خصوص آسیب‌های ناشی از خشکسالی به سطح قریه‌جات معلومات ارائه کرده، گفت که بر اساس این سروی، مساعدت‌ها با روستاهای آسیب‌دیده تنظیم خواهد شد.

خبرنامه افزوده است که رئیس‌جمهور غنی، گفت که ولایات آسیب‌دیده در اثر خشکسالی، بر اساس اندازۀ آسیب‌های وارده، درجه‌بندی شوند و به زودترین فرصت کمک‌های لازم برای آنان صورت گیرد.

همچنان رئیس‌جمهور تاکید کرد که به‌خاطر کمک‌های بیشتر به مردم ولایات آسیب‌دیده، در آیندۀ نزدیک با ادارات مربوطه جلساتی تدویر یابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement