خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آمار تلفات و جراحات انفجار دیروز شهر کندهار بالا رفته است

آمار تلفات و جراحات انفجار دیروز شهر کندهار بالا رفته است

May 23, 2018 - 17:58

کندهار(پژواک،۲جوزا۹۷): مقامات می گویند که در اثر انفجار دیروز در شهر کندهار، ۲۱تن کشته شده و ۴۱تن دیگر زخم برداشته اند.

از سوی دیگر در محل انفجار، هنوز هم عملیات جستجو جریان دارد و گفته می شود که یکتعداد افراد، لادرک اند و احتمال دارد که زیر آوارها باقى مانده باشند.

حوالی ساعت۱:۰۰ بعد از اظهر در سرای یک فابریکه در مربوطات حوزۀ ۱۴شهر کندهار، یک انفجار شدید صورت گرفته بود.

پولیس و منسوبین امنیت ملی دو کانتینر مملو از مواد منفجره در این منطقه کشف کرده بود، که یک آن را حنثی و دوم آن در عین خنثی شدن منفجر شده بود.

مسئولان شفاخانۀ میرویس کندهار می گویند که ازین حادثه، به آنها ۲۱جسد و۴۱ زخمی آورده شده که افراد ملکی و نظامی در آن شامل می باشند.

داکتر نعمت الله رئیس این شفاخانه، امروز"۲جوزا" به آژانس خبری پژواک گفت که زخمیان تحت درمان قرار دارند و وضعیت صحی اکثر آنها رو به بهبود می باشد.

داوود احمدی سخنگوی والی کندهارگفت که امروز نیز در محل حادثه عملیات جستجو جریان دارد و احتمال دارد که زیر آوار اجساد مانده باشند.

اما وی افزود که تا اکنون تعداد کشته شدگان و مجروحین، بیشتر نشده است.

وی این اظهارات را رد کرد که گفته شده بود در جریان کشف و خنثی نمودن این مواد، محل از مردم تخلیه نشده بود. وى گفت که نیروهای امنیتی نه تنها این منطقه را تخلیه نموده، بلکه تردد بالای سرک عمومی را نیز متوقف کرده بودند.

محمد رحیم یک کارگر ورکشاپ ترمیم موتر در این منطقه، به آژانس خبری پژواک گفت که نیروهای امنیتی، امروز نیز منطقه را محاصره کرده و بررسی ها جریان دارد.

وی افزود که دیروز در دکان خود در نزديکى انفجار بود و به حدی انفجار شدید صورت گرفت که شماری زیادی از دکاکین، ساختمان ها و موترها را تخریب کرد.

وی گفت که اکنون نیز بیشتر افراد لادرک اند و نیروهای امنیتی در تلاس پیدا کردن آنها می باشند.

این محل که انفجار در آن صورت گرفته، به سرای فابریکه مشهور است؛ اینجا دکاکین  مملو از پشم گوسفندان، پنبه بوده و ترمیم گاه های موتر و ترمینال موترهای ارزگان می باشد.

تا کنون کسی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

یک تعداد ادارات به شمول ارگ، این حادثه را محکوم کرده است.

والی کندهار طی یک پیامى  گفته است: "تروریستان مسلح میخواستند که در جریان جنایتهای شان در برابر مردم افغانستان، مواد انفجاری را در کانتینرها جاسازی کنند و بعدا به وسیلۀ آن در ماه مبارک رمضان، مردم بی گناه افغانستان را شهید و زخمی کنند، که از سوی نیروهای امنیت ملی کشف شده است."

وی افزود که یک کانتینر در جریان خنثا شدن، منفجر شده و به سبب آن، شماری از هموطنان روزه دار کشته و زخمی شده اند.

به گفتۀ وی، با چنان دشمن وحشی و بی رحم مواجه است که به هیچ ارزش قایل پابند نمی باشد و همیشه تلاش ميکند که بالای مکاتب، مدارس دینی، تاسیسات عامه، مساجد، میدان های ورزشی، بازارها و دیگر مناطق مزدحم، حملات انجام دهد و در جریان جنایت هایش مردم افغانستان را کشته و زخمی کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement