خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طرح اعمار ساختمان پیش‌ساخته برای مکاتب در ۱۷ ولایت بررسی شد

طرح اعمار ساختمان پیش‌ساخته برای مکاتب در ۱۷ ولایت بررسی شد

May 24, 2018 - 18:16

کابل(پژواک، ۳جوزا۹۷): طرح اعمار شش‌هزار ساختمان پیش‌ساخته برای مکاتب در ۱۷ ولایت در نشستی به ریاست رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این نشست بعد از چاشت امروز در ارگ برگزار شده است.

در این نشست، مسؤلان وزارت‌های معارف، انکشاف دهات و شهرسازی گزارشی را در رابطه به طراحی و کار عملی شش هزار ساختمان پیش‌ساخته مکاتب ارائه کردند واز آغاز کار طراحی های مختلف در این زمینه خبر دادند.

گفته شده است که ساختمان‌های پیش‌ساخته مورد نظر با درنظرداشت شرایط اقلیمی ولایات و با کیفیت عالی و به قیمت مناسب ساخته می‌شود و اولین ساختمان به زودی در کابل به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

محمد میرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف گفت که به زودی فهرست ۱۷ ولایات سردسیر و نیز فهرست ولایات گرمسیر به منظور اعمار ساختمان‌های پیش‌ساخته برای مکاتب به دسترس وزارت احیاء و انکشاف دهات قرار می‌گیرد.

در ادامه خبرنامه آمده است که محمداشرف غنی رئیس جمهور از پیشرفت کار برای ایجاد ساختمان پیش‌ساخته برای مکاتب کشور ستایش کرد و به وزارت مالیه هدایت داد تا منابع مالی را جهت تسریع‌ این روند به دسترس نهادهای مربوط قرار دهد.

ریاست جمهوری افزوده است که ۷۵ درصد کار قطعات این نوع ساختمان در داخل کارخانه قطعات پیش‌ساخته و ۲۵ درصد دیگر در محل کار تکمیل می‌شود و با استفاده از این قطعات در کمترین زمان ممکن ساختمان مکتب ساخته می شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement