خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: رسیدگی به‌ خانواده‌های قربانيان در اولویت کار حکومت قرار دارد

غنی: رسیدگی به‌ خانواده‌های قربانيان در اولویت کار حکومت قرار دارد

May 24, 2018 - 15:07

کابل (پژواک، ٣ جوزا ٩٧): مراسم فاتحه‌خوانی و اتحاف دعا به روان قربانيان حوادث اخیر در کشور در مسجد جامع ارگ برگزار شد.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که اين مراسم با حضورداشت محمد اشرف غنی رئیس‏جمهور بعد از ظهر امروز در مسجد جامع ارگ برگزار گردید.

در خبرنامه افزوده شده است که در این مراسم که بانوی اول کشور، معاون دوم رئیس‌جمهور، رئیس اجرائیه، معاون دوم ریاست اجرائیه، رئیس مشرانوجرگه، شماری از وزرا، مشاورین ریاست‌جمهوری و اعضای شورای ملی و شورای علما، زنان و وارثین قربانيان حضور داشتند، قرآن‎عظیم‌الشان توسط تعدادی از قاریان کشور ختم گردید و به روان پاک قربانيان کشور به‎خصوص کشته شده گان ملکی و نظامی حوادث تروریستی اخیر اتحاف دعا شد.

همچنان اشتراک کنندگان ختم قرآن کریم، به‌خاطر برقراری صلح و ثبات دایمی و ختم جنگ در کشور، به درگاه ایزد منان دعا کردند. 

پس از مراسم ختم قرآن عظیم‌الشان، رئیس‌جمهور با وارثین قربانيان ملکی و نظامی روی‌دادهای اخیر  دیدار کرد و خواست‌های آنان را استماع نمود.

در این دیدار، خلیل‌الله قریشی برادر مرحوم هدایت‌الله زهیر و محمد‌یاسین سلیمان‌شاه پدر مرحوم جمعه‌گُل به نمایندگی از وارثین و خانواده‌های قربانيان نظامی و ملکی رویدادهای تروریستی اخیر صحبت کردند.

برادر زهیر از رئیس‌جمهور خواست تا رویداد تروریستی اخیر در شهر جلال‌آباد که باعث شهادت و زخمی‌شدن شماری از مردم گردید، بررسی گردد و عاملین آن شناسایی و مجازات شوند.

محمد‌یاسین سلیمان‌شاه در صحبتی، از رئیس‌جمهور به‌خاطر غم‌شریکی و هم‌دردی با خانواده های قربانيان و نیز مواظبت و رسیدگی با آنها تشکر کرد و اطمینان داد که به‌خاطر تأمین امنیت، در کنار نظام هستیم و آمادۀ قربانی می‌باشیم.

در این دیدار، رئیس‌جمهور کشور بار دیگر مراتب تسلیت و همدردی خویش را به‌خانواده‌های قربانيان رویدادهای تروریستی اخیر ابرازداشته و اطمینان‌داد که روی‌داد تروریستی اخیر در شهر جلال آباد به گونۀ همه‌جانبه تحت بررسی قرار دارد.

يک هفته قبل حوالی ساعت ۱۱ شب گذشته، در نزدیک پل بهسود مربوط شهرجلال آباد در جریان یک مسابقۀ کرکت، سه انفجار پی هم صورت گرفت که به گفتۀ مسئولین محلی، طی آن ۸ فرد ملکی کشته شده و ۴۵ تن دیگر مجروح گرديدند.

وی افزود: "درد و غم شما درد مشترک من و همه مردم است و از صبر و شکیبایی تان در برابر این اندوه بزرگ سپاس‌گزارم و امید است که بتوانیم آرزوها و خواست‌های شهدا را برآورده سازیم."

رئیس‌جمهور گفت: "اگر دشمن فکر می‌کند که با شهیدساختن مردم ما به هدف شوم خود می‌رسد، دوباره فکر کند، شهدای ما شهدای راه حق‌ هستند و تعهد، صداقت و وطندوستی‌شان هرگز فراموش نمی‌شود."

رئیس‌جمهور غنی تأکید ورزید که رسیدگی به‌ خانواده‌های قربانيان در اولویت کار حکومت قرار دارد و وى به شکل دوام‌دار از رسیدگی به وارثین قربانيان از مسوولین مربوطه گزارش دریافت می کند و در آینده نیز اقدامات دراین خصوص صورت می گیرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement