خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقامات: طالبان مسلح ۲۳باب مکتب در تخار را بستند

مقامات: طالبان مسلح ۲۳باب مکتب در تخار را بستند

May 24, 2018 - 14:09

 تالقان(پژواک،۳جوزا۹۷):رياست معارف ولايت تخار می گويد که طالبان مسلح از چند روز به اينسو۲۳باب مکتب در این ولایت را مسدود کرده است.

 عبدالسمیع ابدیار رئیس معارف ولايت تخارامروز"۳جوزا" به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح ۱۵باب مکتب را در ولسوالی درقد،۴باب در ولسوالی خواجه بهاوالدین، سه باب در ولسوالی ینگی را بسته کرده و یک باب مکتب دیگر را در اثر جنگ در ولسوالی خواجه غار بسته شده است.

به گفتۀ وی، طالبان مسلح تهدید کرده که امیر محمد مزمل رئیس خود خواندۀ آنها برای معارف از قید امنیت ملی رها نشود، این مکاتب را باز نخواهد کرد.

اما سیف الدین مشتاق ولسوال درقد می گوید که طالبان تهدید کرده که اگر رئیس معارف آنها رها نشود، مکاتب دیگر را نیز خواهند بست و روند انتخابات را نیز با مشکل مواجه خواهند کرد.

 مشتاق افزود، در هر نوع شرایط  دشوار و مشکل مکاتب بسته نشد و طالبان نیز با آنها مخالفت نمی کرد، اما این گروه بعد از دستگیری مقامات شان، در بعضی ولسوالی ها موقف خود را تغییر داده و اگر همین وضعیت ادامه پیدا کند، معارف را متضرر خواهد کرد.

 عبدالجبار باشندۀ قریۀ ترکوی ولسوالی درقد به آژانس خبری پژواک گفت که به علت بسته شدن مکتب دو فرزندش از آموزش محروم مانده اند.

اما سنت الله تیموری سخنگوی والی می گوید که آنها رئیس معارف طالبان را از بند آزاد کرده نمی تواند.

وی به پژواک گفت، در نظر است که در مناطق تحت کنترول طالبان عملیات راه اندازی و زمینۀ آموزش برای مردم فراهم شود.

وسله والو طالبانو تر اوسه په دې اړه څه نه دي ويلي.

طالبان مسلح تا اکنون در این مورد چیزى نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement