خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هاشمى: در ده ولسوالى مراکز ثبت نام راى دهندگان فعال نشده است

هاشمى: در ده ولسوالى مراکز ثبت نام راى دهندگان فعال نشده است

May 24, 2018 - 12:24

کابل(پژواک، ۳ جوزا ۹۷):کميسيون مستقل انتخابات می گويد که زمينه نام نويسى در ۴۰۰ مرکز ثبت نام راى دهندگان در ده ولسوالی کشور تاکنون فراهم نشده و در اين ولسوالی ها برگزاری انتخابات نيز نا ممکن خواهد بود.

سيد حفيظ الله هاشمی کميشنر کميسيون مستقل انتخابات، در صحبت با خبرنگار  آژانس خبری پژواک گفت که اين مراکز ثبت راى دهندگان به دليل ناامنى در ده ولسوالى تاکنون فعال  نشده است و اگر وضعيت همينگونه ادامه يابد برگزارى انتخابات نيز دراين ولسوالى ها ناممکن است.

وی، در مورد ولسوالی جزئيات ارايه نکرد اما گفت که قبلا ۹۴۰ مرکز ثبت نام به دليل اين که در تصرف مخالفين مسلح دولت قرار داشت زمينه ثبت نام وجود نداشت اما حالا اين رقم ۴۰۰ مرکز کاهش يافته است  و در اين ولسوالی ها تاکنون ثبت نام رای دهنده گان نيز آغاز نشده است .

وی در پاسخ به سوالی گفت: "در قانون آمده است که انتخابات سراسری باشد؛ اما مسئله امنيت و زندگی مردم نيز برای ما مهم  است و ما در جاهايی انتخابات را برگزار می کنيم که در آن مناطق امنيت تامين و تحت تسلط حکومت باشد."

اين کميشنر کميسيون مستقل انتخابات، با اشاره به اينکه به مناطق خارج از تصرف دولت ميکانيزمى دارند، گفت که کسانی که علاقه مند شرکت در انتخابات استند، می توانند در مناطق امن تشريف بياورند و رای بدهند.

پروسه ثبت نام رای دهنده گان برای انتخابات ۲۸ ميزان ولسی جرگه وشورا های ولسوالی در ۲۵حمل آغاز شده است.

 به اساس معلومات کميسيون انتخابات تاکنون در مراکز ولايات و ولسوالی ها در سطح کشور بيش از دو ميليون شش صد هزار تن ثبت نام کرده اند.

ازسوى هم بريد جنرال محمد رادمنش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که نيروهای امنيتى و دفاعی کشور متعهد بر تامين امنيت انتخابات و مردم هستند و در ساحاتی که تهديد متوجه دولت و مردم است، همه روزه عمليات های محاربوی در آن مناطق پلان و عملی می شود.

وی، با اشاره به عمليات در جوزجان، هلمند، ارزگان، غزنی، ننگرهار، کنر و نورستان، گفت: "ما مصمم هستيم که وضعيت امنيتی را طوری بسازيم که در روز برگزاری انتخابات مشکل باقی نماند و اميد داريم که عمليات نصرت ما کامياب شود و زمينه برای برگزاری انتخابات فراهم خواهد شد."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement