خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به خانواده های خبرنگاران و کارمندان رسانه ای کشته شده خانه رهایشی داده می شود

به خانواده های خبرنگاران و کارمندان رسانه ای کشته شده خانه رهایشی داده می شود

May 25, 2018 - 15:05

کابل(پژواک، ۴ جوزا ۹۷): رئیس جمهور ضمن بازدید از شهرک پیروزی که در منطقه ده سبز کابل در حال ساخت است، هدایت داده است که به خانواده حدود ۱۰۰ خبرنگار و کارمند رسانه ای کشته شده در کشور در این شهرک خانه داده شود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که محمد اشرف غنی در راس هیأتی از مقام های دولتی امروز از این شهرک بازدید کرده است.

ابتدا، سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن گفت که پروژه ساخت شهرک پیروزی ۹ سال قبل تهداب گذاری شده بود و تا اکنون حدود ۴۵ میلیون دالر در امور زیربنایی آن هزینه شده است.

به گفته وی، این شهرک به شکل معیاری ساخته می شود و هدف از ساخت آن، فراهم سازی مسکن برای اقشار کم درآمد است.

عبدالاحمد ملک یار، آمر پروژه شهرک پیروزی گفت که در این شهرک ساحه سبز، ساحه امور صنعتی و تجارتی، ۱۰۰۵۰ ساحه خانه رهایشی و ۱۳۵۰۰ آپارتمان های رهایشی در نظر گرفته شده است.

محمد اشرف غنی، با بیان این که مشکل کمبود آب شهرک جدی است، به مسؤلان امور دستور داد تا مطابق با یک طرح واضح به حل این مشکل بپردازند و مشکل برق آن نیز حل شود.

رئیس جمهور گفت که باید یک برنامه واضح برای توزیع نمره های رهایشی به افراد مستحق آماده شود و فازهای A و  Fبرای مهاجرین بازگشت کننده به کشور در نظر گرفته شود و همچنان فهرستی از خانواده های شهدای نیروهای امنیتی آماده گردد و به وارثین آنها در این شهرک نمره رهایشی داده شود.

محمد اشرف غنی در عین حال گفت که به خانواده های حدود ۱۰۰ تن از خبرنگاران و کارمندان رسانه ای کشته شده در کشور در این پروژه خانه داده شود.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement