خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روند ثبت نام نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ها آغاز می شود

روند ثبت نام نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ها آغاز می شود

May 25, 2018 - 12:20

کابل(پژواک،٤ جوزا ۹۷): کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که روند ثبت‌ نام نامزدان انتخابات ولسى جرگه و شوراهای ولسوالی‌ها، فردا شنبه به طور رسمی در سراسر کشور آغاز می شود.

معاذ الله دولتی، معاون کمیسیون مستقل انتخابات به آژانس خبری پژواک گفت که روند ثبت نام نامزدان بنابر تقویم انتخابات کشور صورت می گیرد.

به گفته وی، کسانی که می خواهند  برای کسب کرسی ولسی جرگه و یا شوراهای ولسوالی ها نامزد شوند، می توانند جهت ثبت نام به یکی از مراکز ثبت نام در کابل و یا ولایات مراجعه کنند.

دولتی افزود:" فورم هایی در این زمینه قبلا از طریق کمیسیون آماده شده و لوایح و طرزالعمل های ثبت نام در وب سایت کمیسیون انتخابات وجود دارد و نامزدان می توانند با مطالعه آن، ثبت نام کنند."

معاون کمیسیون انتخابات خاطر نشان کرد که بنابر تقویم انتخابات، کسانی که می خواهند نامزد انتخابات شوند می توانند از فردا به مدت ۱۸ روز( تا ۲۲ جوزا) در این زمینه اقدام کنند.

معاذالله دولتی گفت:" زمانی که روند ثبت نام نامزدان به پایان رسید، بررسی های کمیسیون در مورد نامزدان آغاز می شود و فهرست آنها به کمیسیون شکایات انتخاباتی فرستاده خواهد شد و بعد از جمع آوری و بررسی شکایات، فهرست نهایی نامزدان تکمیل و اعلان خواهد شد."

تکمیل ۲۵ سال، کناره گیری از وظیفه رسمی و داشتن یک هزار تذکره رای دهندگان به عنوان پشتیبان از شروط اصلی نامزدی برای انتخابات ولسی جرگه اعلام شده است.

معاون کمیسیون مستقل انتخابات خاطر نشان می کند که نشان های انتخاباتی نامزدان بنابر طرزالعمل موجود از طریق قرعه کشی تنظیم و مشخص می شود.

ولسی جرگه دارای ۲۵۰ کرسی است که ۲۳۹ کرسی آن بین ۳۴ ولایت تقسیم می شود و ۱۰ کرسی به کوچی‌ها و یک کرسی نیز به هندوها و سیک ها اختصاص داده شده است.

قرار است انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی های به صورت همزمان ۲۸ میزان سال جاری برگزار شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement