خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

علیه مسؤلان محلی جوزجان تظاهرات شد

علیه مسؤلان محلی جوزجان تظاهرات شد

May 26, 2018 - 17:37

شبرغان(پژواک، ۵جوزا ۹۷): ده ها تن در شهر شبرغان، در اعتراض به آنچه که بی توجهی مسئولان محلی به وضعیت بیجاشدگان و تاخیر در پرداخت معاش معلمین ولسوالی های درزاب و قوش تپه می خوانند، تظاهرات کردند.

این تظاهرات، امروز در نزدیک مقام ولایت و ریاست معارف جوزجان برگزار شد.

تیمورشاه  تدبیر، از برگزار کنندگان این تظاهرات، به آژانس خبری پژواک گفت که والی، رئيس معارف و رئیس مهاجرین جوزجان، بی کفایت و فاسد هستند و باید از سمت شان استعفا دهند.

وی مدعی شد که مسئولان محلی، به وضعیت بد بیجاشدگان ولسوالی های درزاب و قوش تپه توجه ندارند.

آدینه، یکی از زنان معترض گفت: "من برادر و برادرزاده خود را در جنگ های درزاب از دست داده ام و از دو ماه به این سو، در شبرغان بسر می برم؛ اما تا اکنون کسی از مسئولان دولتی به من کمک نکرده و حتی نپرسیده است که چه مشکلی داری."

وی گفت که اگر مسئولان محلی به خواست های معترضین پاسخ ندهند و به آن رسیدگی نکنند، به تظاهرات خود با شدت بیشتری ادامه خواهند داد.

شراف الدین، یکی دیگر از معترضین گفت که معلمین ولسوالی های درزاب و قوش تپه، شش ماه می شود که معاش نگرفته اند.

وی با انتقاد تند از والی و معاونش بخاطر آنچه که بی توجهی در رسیدگی به مشکلات معلمین خواند، رئیس معارف را نیز متهم کرد که برای رفع مشکلات معلمین این دو ولسوالی اقدام نکرده است.

عبدالحی یشین رئیس معارف، در مورد اینکه معلمین درزاب و قوش تپه در این تظاهرات شرکت کرده باشند، ابراز تردید کرد و گفت که هویت تظاهرکنندگان مشخص نیست.

اما با وصف این، یشین ادعای پرداخت نشدن شش ماه معاش معلمین درزاب و قوش تپه را رد کرد و گفت که چهار ماه معاش معلمین این دو ولسوالی پرداخت شده و یک ماه دیگر نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

مولوی لطف الله  عزیزی والی ولایت جوزجان گفت که به مشکلات بیجاشدگان در این ولایت رسیدگی شده است و در یک سال گذشته، برای حداقل ۷۰۰ خانواده بیجا شده مواد خوراکی و غیر خوراکی کمک شده است و این روند ادامه خواهد یافت.

وی افزود: "کسی که برنامه اعتراضی امروز را سازماندهی کرده بود، اصلا مربوط به گروه داعش است و او کسی است که بخاطر کشته شدن قاری حکمت مسئول گروه داعش در جوزجان، پیام تسلیت داده بود."

والی هشدار داد در صورتی که دو سازمان دهنده تظاهرات امروز، به رفتارهای تحریک آمیز شان و مغشوش ساختن اذهان مردم ادامه دهند، بازداشت خواهند شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement