خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت داخله: در دو ماه گذشته ۷۰۰ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند

وزارت داخله: در دو ماه گذشته ۷۰۰ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند

May 26, 2018 - 17:01

کابل(پژواک، ۵جوزا ۹۷): معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله می گوید که در دو ماه گذشته، ۷۰۰ تن در ولایات مختلف کشور به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند و حدود ۶۸ تن مواد مخدر نیز کشف و به دست آمده است.

پاسوال عبدالخلیل بختیار امروز در یک نشست خبری در کابل در مورد دستاوردهای تازۀ این اداره صحبت کرد.

وی گفت که پولیس مبارزه با مواد مخدر، دو روز پیش در عملیاتی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار سه کارخانۀ مواد مخدر را از بین برده است.

بختیار خاطر نشان کرد که در پیوند به فعالیت این دو کارخانه پروسس مواد مخدر، یک نفر با ۱۱ تن مواد کیمیاوی که در پروسس مواد مخدر مورد استفاده قرار می گرفت، بازداشت شده است.

 این مقام وزارت امور داخله افزود که در دو ماه گذشته، ۶۱۱ عملیات از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر در نقاط مختلف کشور صورت گرفته است که در نتیجۀ آن ۷۰۰ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند.

پاسوال بختیار خاطر نشان کرد که در میان بازداشت شدگان، چهار قاچاقبر بین المللی نیز شامل است که در فهرست سیاه سازمان ملل متحد قرار دارد. به گفته وی، پروندۀ این افراد پس از تحقیقات ابتدایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر و مسکرات ارسال شده است.

وی افزود که از نزد بازداشت شدگان، ۲۲۶ هزار دالر نیز به دست آمده است. معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله گفت که ارزش مالی مواد مخدر کشف شده، به بیش از ۳۷ میلیون دالر می رسد و هرگاه این مقدار مواد مخدر به کشورهای همسایه انتقال می گردید، چند برابر بیشتر فروخته می شد.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، از رئیس جمهور خواست تا اجازه بدهد پولیس مبارزه با مواد مخدر، درعملیات سراسری نیروهای امنیتی که به نام نصرت راه اندازی شده است، سهیم شود تا بتواند ضمن همکاری با سایر نیروها، در بخش مبارزه با مواد مخدر، بیشتر از پیش فعالیت داشته باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement