خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طى سال جاری، ٢٣٨٦٨ مهاجر افغان از ایران اجبارى اخراج شده اند

طى سال جاری، ٢٣٨٦٨ مهاجر افغان از ایران اجبارى اخراج شده اند

May 29, 2018 - 16:28

هرات (پژواک، ٨ جوزا ٩٧): مسئولان ریاست عودت مهاجرین هرات می گویند که روند اخراج اجباری مهاجرین افغان از ایران همچنان ادامه دارد و در دو ماه اول سال جاری،٢٣٨٦٨ تن از کشور ایران از طریق مرز اسلام قلعه به گونۀ اجباری اخراج شده اند.

اين مطلب را جاوید نادم رییس امور مهاجرین و عودت کنندگان هرات، امروز در نشست خبری ابراز داشت.

وى با ابراز نگرانی از اخراج اجباری شهروندان افغان از ایران گفت که در میان افراد اخراج شده ٤٠٩ کودک، ١٢ خانم بی سرپرست، ٦٣ فرد کهنسال، ٣٧ فرد معیوب، ١٤٢ مریض و ٢١ معتاد شامل می باشند.

وى همچنان افزود که در اين مدت، ٤١ هزار خانواده به گونه‌ی خود انگیخته از طریق مرز اسلام قلعه به کشور عودت کرده‌اند که از این میان برای ٢٩٠٠ خانواده از این عودت کنندگان، کمک صورت گرفته است.

او علاوه کرد که همچنان و ٩٦٧٤ تن دیگر به گونۀ داوطلبانه از ايران به کشور عودت کرده اند.

جهانتاب طاهری عضو شورای ولایتی هرات نیز از افزایش شمار اخراج شده گان به ویژه زنان و کودکان ابراز نگرانی کرد و از مسئولان محلی هرات خواست که دراین باره با جانب ایران گفتگو کنند.

در همین حال، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت که موضوع اخراج اجباری شهروندان کشور از ایران را، با وزارت خارجۀ کشور در میان گذاشته‌اند.

پیش از این کنسولگری ایران در هرات، در پیوند به اخراج اجباری شهروندان افغان به پژواک گفته بود  هر شهروند افغان که بدون پاسپورت وارد خاک ایران شود، گرفتار و سپس اخراج خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement