خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۲ مرکز صحی جدید درپکتیکا افتتاح گردید

۱۲ مرکز صحی جدید درپکتیکا افتتاح گردید

May 31, 2018 - 17:15

 شرنه(پژواک،۱۰جوزا۹۷ ):درولسوالی های مختلف ولایت پکتیکا،توسط موسسه (OHPM) دوازده مرکزصحی جدید افتتاح گردید که با فعالیت آنها مشکلات صحی مردم کاهش خواهد یافت.

عطاالله فضلی معاون والی پکتیکا، افتتاح مراکزیادشده را دست آورد قابل ملاحظه عنوان نموده و گفت که با این اقدام، خدمات صحی تسریع و مشکلات کم خواهد شد.

فضلی افزود که درمراکز صحی متذکره، خدمات صحی معیاری عرضه شده و مردم از تسهیلات مختلف بهرمند خواهند شد.

عبدالسلام باورزی مسوول موسسه  (OHPM) درپکتیکا می گوید که آنها نظربه نیازمندی های مردم در مناطق مختلف پکتیکا، مراکزصحی متذکره را با هزینه ۲۲ میلیون افغانی فعال کردند.

باورزی می افزاید که مراکزصحی متذکره درچوکات وزارت صحت عامه به کمک مالی بانک جهانی فعال شده اند که به گفته اش همه امکانات درآن فراهم گردیده و کارمندان صحی استخدام شده اند.

ازجانب دیگر ولی گل خروتی رییس صحت عامه ولایت پکتیکا می گوید که مراکزصحی دوازده گانه درمناطق فعال شده که ساکنین آن به خدمات صحی دسترسی درست نداشتند و با مشکلات مواجه بودند.

شایان ذکراست که ۱۲مرکز یادشده در ولسوالی های سروبی، ارگون، جانی خیل، یحیی خیل، یوسف خیل، اومنه، متاخان، شرن مرکز این ولایت، سرروضه، زیروک وگومل فعال شده اند و خدمات منظم صحی را به مردم عرضه خواهند کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement