خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چین بیش از ۷۰۰ تُن برنج به آسیب دیدگان رویدادهای طبیعی افغانستان کمک کرد

چین بیش از ۷۰۰ تُن برنج به آسیب دیدگان رویدادهای طبیعی افغانستان کمک کرد

Jun 03, 2018 - 15:51

کابل (پژواک، ۱۳جوزا۹۷): حکومت چین، ۷۲۵ تن برنج به وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث سپرده است؛ تا به آسیب دیدگان رویدادهای طبیعی در کشور اهدا کند.

نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، امروز در مراسمی در کابل گفت که این مقدار برنج از مجموع بیش از ۴۲۴۲ تن برنجى است که حکومت چین وعده اهدای آن را سپرده بود.

وی افزود: "هفت ماه قبل ۳۵۱۷ تن برنج از سوی چین کمک شده بود و امروز نیز متباقی کمک وعده داده شده را که ۷۲۵ تن می شود دریافت کردیم."

فهیم افزود که برنج کمک شده قبلی، در بین آسیب دیدگان رویدادهای سیلاب و خشکسالی در ۳۴ ولایت کشور توزیع شد و قرار است محموله تازه نیز به نیازمندان توزیع شود.

وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، خاطر نشان کرد که چین افزون بر این کمک، هر سال ۲۹ تن از کارمندان این وزارت را برای ارتقای ظرفیت و مدیریت کاهش خطرات حوادث  آموزش می دهد.

نجیب آقا فهیم تصریح کرد که در حال حاضر ۲۰ ولایت کشور در معرض خشکسالی قرار دارد و حدود یک میلیون نفر به کمک عاجل غذایی و آب آشامیدنی و  ۳۰ میلیون راس مواشی نیز به علوفه نیاز دارند تا تلف نشوند.

لیو جینگ سونگ سفیر چین مقیم کابل گفت که این کشور، به ادامه کمک و همکاری با حکومت و مردم افغانستان متعهد است.

وی افزود: "افغانستان یکی از همسایه های کشور چین است که نیاز به کمک دارد و دولت چین پالیسی را در پیش گرفته است که به طور دوام دار با افغانستان در عرصه های مختلف کمک وهمکاری کند."

سفير چین خاطرنشان کرد که این کشور، در نظر دارد به آسیب دیدگان رویدادهای طبیعی در افغانستان بیشتر توجه کند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement