خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در پروان در اعتراض به کشته شدن یک عالم دین تظاهرات شد

در پروان در اعتراض به کشته شدن یک عالم دین تظاهرات شد

Jun 10, 2018 - 17:11

چاریکار(پژواک،۲۰جوزا ۹۷): صدها تن از باشندگان ولسوالی شینواری ولایت پروان، در اعتراض به کشته شدن یک عالم دین و آنچه که بی پروایی مسئولان محلی در بازداشت عاملان این ترور می خوانند، تظاهرات کردند.

تظاهر کنندگان می گویند که مولوی عبدالرحیم رئیس شورای مردمی منطقه درازگرد ولسوالی شینواری، شب گذشته از سوی افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است.

در واکنش به این رویداد، امروز صدها تن از باشندگان شینواری، جاده عمومی دره غوربند به چاریکار را برای مدت بیش از هفت ساعت بستند.

عبدالرؤف زاهد یک تن از معترضان به آژانس خبری پژواک گفت: "مولوی عبدالرحیم یکی از شخصیت های پر نفوذ ولسوالی بود و ما از دولت می خواهیم این قضیه را با جدیت بررسی و قاتلان را دستگیر کند."

وی هشدار داد چنانچه دولت به این قضیه رسیدگی نکند، احتمال می رود رویداد های مشابه تکرار شود.

عبدالمعروف یکی دیگر از تظاهر کنندگان گفت: "مولوی صاحب عبدالرحیم  به هیچ کسی ضرر نرسانده بود، همیشه در کارهای خیر حاضر بود و مردم را به وحدت و یک پارچگی دعوت می کرد، ما خواهان شناسایی و بازداشت قاتلان مولوی صاحب هستیم."

در واکنش به این اعتراض، حسین شاه مقصودی قوماندان امنیه ولسوالی شینواری که در محل تظاهرات حضور یافته بود گفت که پولیس متعهد است به این رویداد رسیدگی کند.

وی گفت که پولیس تلاش های خود را در این زمینه آغاز کرده است و به مردم اطمینان می دهد که به زوترین فرصت عاملان ترور این عالم دین را بازداشت و پرونده آن را به مراجع مربوط بسپارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement