خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سیک ها و هندوهای افغانستان نامزد واحد برای ولسی جرگه معرفی کردند

سیک ها و هندوهای افغانستان نامزد واحد برای ولسی جرگه معرفی کردند

Jun 10, 2018 - 10:17

کابل(پژواک،٢٠جوزا۹۷) شورای سیک ها و هندوهای افغانستان می گوید که از میان چهار نامزد انتخابات ولسی جرگه، یک تن به اتفاق نظر برای نمایندگی از این اقلیت مذهبی، برای شرکت در انتخابات نامزد می شود.

راول سینگ رئیس شورای سیک ها و هندوهای افغانستان، به آژانس خبری پژواک گفت که چهار تن از سیک ها و هندوهای کشور، برای شرکت در انتخابات آینده ولسی جرگه نامزد بودند؛ اما سه تن از رقابت کناره گیری کرده اند.

 به گفته وی، با کناره گیری این سه تن، اکنون اوتارسنگ از سوی جامعه سیک و هندوی کشور، برای شرکت در رقابت های ولسی جرگه نامزد می باشد و خانم انارکلی هنریار دیگر نماینده این جامعه، امسال نیز از سوی این شورا به عنوان نماینده به مجلس سنا معرفی می شود.

رئیس شورای سیک ها و هندوها گفت: "اوتار سینگ، قبل از انارکلی در مجلس سنا به عنوان نماینده مردم کار کرده است و تجربه کاری زیادی دارد و بنابراین، در دو هفته قبل نمایندگان سیک ها و هندوها  از ولایت های غزنی، ننگرهار، قندهار، هرات و هلمند جمع شده و تصمیم گرفتند تا اوتار سنگ را به حیث نامزد خود در انتخابات معرفی کنند."

اوتارسینگ گفت که وی تلاش خواهد کرد یک نماینده واقعی برای مردم باشد.

وی افزود: "از زمان حکومت وحدت ملی تا اکنون، هیچ کمکی به سیک ها و هندوها صورت نگرفته است؛ با آن که ۱۲۰ سال از سابقه ما در افغانستان سپری می شود؛ اما  هیچ کدام ما در حال حاضر خانه و کار نداریم. "

غصب جایدادهای هندوها و سیک ها و مشکلات در اجرای مراسم مذهبی هندوها به ویژه سوختاندن مرده ها، از جمله مشکلات عمده يی است که به گفتۀ اوتارسنگ، جامعه سیک و هندو در افغانستان با آن مواجه هستند.

اوتارسینگ، خاطر نشان کرد که جمعیت سیک ها و هندوهای کشور، از دو هزار تن در سال های گذشته، به دلیل مشکلات امنیتی و تبعیض به ١٥٠٠ تن کاهش یافته است.

 وی گفت که از دولت افغانستان می خواهد مشکلات آنان را جدی گرفته و برای بهبود آن اقدام کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement