خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

علمای دينی در بلخ با استقبال از آتش بس خواستار ختم جنگ در کشور شدند

علمای دينی در بلخ با استقبال از آتش بس خواستار ختم جنگ در کشور شدند

Jun 11, 2018 - 17:11

مزار شریف (پژواک،۲۱ جوزا۹۷): شماری از علمای دين در ولایت بلخ، طی یک گردهمايی، ضمن استقبال  از آتش بس دولت و طالبان مسلح در ايام عيد فطر، خواستار  پایان دادن جنگ در کشور شدند.

این موضوع را شماری ازعلمای دینى بلخ، در نهمین دور جشنواره سیرت النبی که به مناسبت ماه مبارک رمضان در بلخ راه اندازی شده بود ابراز کردند.

همچنان آنها از گروه طالبان مسلح خواستند تا به مناسبت ماه مبارک رمضان، به قتل و کشتار افراد بی گناه پایان داده و به زندگی آرام شان در زیر چطر صلح برگردند.

عبدالروف توانا عالم دینى که در این مراسم حضور داشت، گفت که  آتش بس از سوى حکومت و گروه طالبان به خیر افغانستان می باشد.

موصوف از طالبان مسلح خواست که آتش بس موقت را به یک آتش بس دایمی تبدیل نمایند و از کشتار افراد بی گناه در کشور دست بکشند.

مولوی نجیب الله عالم دیگر گفت: "زندگی در صلح و آرامش، یکی از دستورات الهی میباشد و از مخالفین دولت  می خواهیم که به پروسه صلح لبیک بگویند."

فریده سکندری یکی از اشتراک کننده گان جشنواره سیرت النبی، از اعلام آتش بس ابراز خورسندی کرده گفت که مردم از جنگ در کشور خسته شده و خواهان برقراری صلح دایمی در کشور میباشند.

قابل یاد آوریست که همه ساله آزمون جشنواره سیرت النبی در ماه مبارک رمضان از سوی کانون علمی و فرهنگی استاد عبدالقادر توانا در ولایت بلخ برگزار می گردد، که امسال در آن ۲۸۰۰ تن از ولایت بلخ و ولایات همجوار آن اشتراک نموده بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement