خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٤ مرکز صحى جديد در جوزجان ساخته شده است

١٤ مرکز صحى جديد در جوزجان ساخته شده است

Jun 12, 2018 - 15:05

شبرغان(پژواک،٢٢جوزا٩٧): مسئولان در ولايت جوزجان مى گويندکه با اتمام کار ساختمان ١٤مرکز صحی جديد در مربوطات اين ولایت، حداقل ٦٠ هزار خانواده به خدمات صحی دسترسی پیدا کردند.

داکتر حفیظ الله جمشیدی  رئيس صحت عامه ولایت جوزجان، حین افتتاح ساختمان کلینیک قریه تنکه شهر شبرغان گفت که این مراکز صحى که هر کدام ٩ تا ١٠ میلیون افغانی هزینه برداشته , طی مدت شش ماه اعمار گردیده است .

وی تصریح کرد که مصرف مجموعی این کلینیک ها، حدود ١٤٠ میلیون افغانی مى شود که از بودجه وزارت صحت عامه پرداخت گردیده است  و با اتمام کار ساختمان کلینیک های یاد شده، حداقل ٦٠هزار خانواده در ولایت جوزجان به خدمات صحی دسترسی پیدا کردند که قبلا از این بابت دچار مشکل بودند.

جمشيدى علاوه کردکه این کلینیک ها در ولسوالی آقچه , فیض آباد , منگجک , خانقاه , درزاب , قوش تپه , خواجه دوکوه و حومه شهر شبرغان مورد بهره برداری قرار گرفته است و اکنون نیز کار پنج کلینیک دیگر در مربوطات ولایت جوزجان ادامه دارد، که تا سه ماه آینده به پایه اتمام خواهد رسید.

باشنده گان شهر شبرغان از افتتاح کلینیک ها ابراز خوشی میکنند؛ اما مى گويند که فعالیت منسوبین این مراکز صحی باید طور ٢٤ ساعته تنظیم گردد؛ تا به مشکلات صحی مردم روستا ها رسیده گی های لازمه صورت گیرد.

نوراحمد یکتن از باشنده گان قریه تنکه گفت: "فعالیت کلینیک برای ما در این منطقه خیلی اهمیت دارد؛ چون قبل از اینکه کلینیک در منطقه ما ساخته شود، مردم مجبوربودند تا مریضان شانرا به طرف شهر ببرند و این موضوع به همه مردم منطقه یک مشکل بزرگ بود."

او گفت مریض هايی که کمی خوب میبودند به شهر میرسیدند و آنانیکه کمی ضعیف و نا توان میبودند در راه تلف میشدند؛ چون در منطقه سرک منظم موتر رو وجود ندارد وانتقال مریضان به شهر مشکلاتی را در پی داشت.

این در حالیست که حدود یکماه قبل نیز شش مرکز صحی در مربوطات ولایت جوزجان، از طرف ریاست صحت عامه مورد بهره برداری قرار گرفته بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement