خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پروتوکول صادرات جلغوزۀ افغانستان با چين امضا شد

پروتوکول صادرات جلغوزۀ افغانستان با چين امضا شد

Jun 12, 2018 - 14:26

کابل(پژواک، ٢٢ جوزا ٩٧): وزارت ماليۀ افغانستان مى گويد که پروتوکول صادرات جلغوزۀ افغانستان به بازارهاى چين، ميان مقام هاى دو کشور به امضا رسيد.

در خبرنامه وزارت ماليه افغانستان که امروز در دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته آمده است که اين پروتوکول صادرات جلغوزه افغانستان به مارکيت هاى چين، روز گذشته در حاشیۀ هجدهمین نشست سازمان همکاری شانگهای در شهر چينگداو جمهورى مردم چين؛ بين جانان موسی زی  سفیر افغانستان مقیم آن کشور، و نای یوفنگ مسئول ادارۀ گمرکات چین در حضور داشت اکلیل حکیمی، وزیر مالیه افغانستان امضا شد.

در خبرنامه آمده است که جانبین بر تطبیق این پروتوکول تأکید نمودند و آنرا گام مثبت در بخش تسهیلات تجارت میان دو کشور خواندند.

منبع بدون ارایه جزییات در مورد پروتوکول نوشته است که مقام هاى دو کشور، در رابطه به بهبود روابط تجارتى ميان افغانستان و چین و فراهم شدن سهولت ها جهت افزايش صادرات کالاهاى افغانستان به مارکيت هاى چين بحث و تبادل نظر نمودند.

اين در حالى است که به اساس يک گزارش آژانس خبرى پژواک، اتحاديه صادرکنندگان جلغوزه در کابل، سال گذشته در يک نشست خبرى گفتند که سالانه در افغانستان ٣٣ هزار متريک تُن جلغوزه توليد و از آن جمله، تنها ١٠٠٠ تُن به نام افغانستان و متباقى از طريق پاکستان و به نام و نشان آن کشور به ساير کشورها صادر مى گردد.  

آنان از حکومت تقاضا داشتند که برای جلوگيرى از اين کار، اقدام جدى نمايد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement