خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صياد: مقامات محلى ولايات در امور انتخابات مداخله مى کنند

صياد: مقامات محلى ولايات در امور انتخابات مداخله مى کنند

Jun 13, 2018 - 15:45

کابل (پژواک، ۲۳ جوزا ۹۷): کميسيون مستقل انتخابات، با ابراز نگرانى مى گويد که شماری از والی ها و قوماندانان امنيه ولايات، در روندهاى انتخاباتى مداخله مى کنند و اين موضوع با حکومت در جريان گذاشته شده تا جلو آن گرفته شود.

عبدالبديع صياد رئيس کميسيون مستقل انتخابات، امروز که در نشست خبری در کابل صحبت می کرد، گفت که برخی والی ها، قوماندانان امنيه و ولسوال ها در روند ثبت نام يا همکاری نمی کنند و يا هم مداخله می کنند.

وی به گونۀ مثال از مداخله جنرال عبدالرازق قوماندان امنيه ولايت کندهار، در امور انتخاباتى ياد کرده و گفت: "جنرال رازق با برخی نامزدان احتمالی در ولايت کندهار برخورد سليقه يى مى کند و به برخى نامزدان مشکل ايجاد مى کند."

او تصريح کرد که به همين دليل، نامزدان نمی توانستند که اسناد شان را در زمان تعيين شده، از سوی کميسيون انتخابات، دوباره به کميسيون بياورند و ثبت نام کنند.

وی گفت که اين موضوع را چندين بار با مقام های حکومت در ميان گذاشته است؛ تا جلو آن را بگيرند.

اما جنرال عبدالرازق قوماندان امنيه کندهار، اين موضوعات را کاملا رد کرد.

موصوف که امروز درنشست خبرى صحبت ميکرد گفت که حدود ١٣٠ تن از کانديداى احتمالى براى انتخابات ولسى جرگه درولايت کندهارثبت نام کرده اند و بايد ازعدم مجرميت خود، کتبا کميسيون انتخابات را اطلاع دهند .

اوگفت که ازميان اين تعدادکانديدان احتمالى، شمار زيادی آنها اين مسئله را پيگيرى نموده؛ اما  يکتعداد ديگر به دليل اينکه استعلام قوماندانى را پاسخ مثبت نداده اند از نامزدى محروم شده اند.

جنرال رازق افزود که درميان اين افراد براى ٥ يا٦ تن حق نامزدى داده نشده؛ چون آنها زمين هاى مردم را غصب کرده اند، درکشتارها دخيل بوده اند و گوناگون جرايم نموده اند.

وى گفت که: "جلو نامزدى اين  گونه افراد را گرفتيم؛ چون حق قانونى آنها نيست واو نمى تواند حق مردم را به آنها بخشش نمايد."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement