خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۲۱ طالب و ۸ نیروی دولتی در فارياب کشته و زخمى شدند

۲۱ طالب و ۸ نیروی دولتی در فارياب کشته و زخمى شدند

Jun 13, 2018 - 17:23

ميمنه (پژواک، ٢٣ جوزا ٩٧): منابع محلی در ولایت فاریاب می گویند که در حمله مخالفین مسلح، در منطقه سرحوض ولسوالی پشتونکوت، ۲۱ طالب و ۸ نیروی دولتی به شمول کُماندو و خیزش مردمی کشته و مجروح شدند.

میرویس سید زوی ولسوال پشتونکوت، به آژانس خبرى پژواک گفت که طالبان دیشب حملات گسترده را بالای مواضع نیروهای امنیتی در منطقه سرحوض این ولسوالی آغاز کردند و جنگ تا صبح امروز ادامه یافت.

وى افزود که نیروهای امنیتی و خیزش مردمی مقاومت کردند، بیشتر از ۱۵ طالب مسلح را کشته و زخمی ساختند؛ اما در جریان درگیرى یک سرباز کماندو، یک خیزش مردمی کشته شده و ۶ تن زخم برداشتند.

ولی محمد رحمانی برادر محمد طاهر رحمانی رییس شورای ولایتی، که قوماندان نیروهای خیزش مردمی در سرحوض است، گفت که رهبری جنگ را در منطقه، مولوی عبدالرحیم والی نامنهاد طالبان، مولوی گل احمد مبشر رئیس کمیسیون نظامی و مخدوم عالم فرمانده ارشد این گروه که پس از ۶ سال زندان در بگرام در خزان سال گذشته رها شده بود، به عهده دارند.

موصوف با تایید کشته و زخمی شدن ۸ نیروی دولتی و خیزش مردمی گفت که در نتیجه مقاومت، ۹ طالب کشته شده و ۱۲ تن دیگر این گروه زخم برداشتند.

طالبان تا کنون در مورد حمله در سرحوض و تلفات افراد شان چیزی نگفته اند.

منطقه سرحوض، ساحه کوهستانی است که آب زراعتی و آشامیدنی شهر میمنه بخش عمدۀ پشتونکوت را تامین مى کند و از دو سال بدینسو در محاصرۀ طالبان قرار دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking