خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ننگرهار شماری از زنان برای تمدید آتش بس مظاهره کردند

در ننگرهار شماری از زنان برای تمدید آتش بس مظاهره کردند

Jun 14, 2018 - 14:53

جلال آباد (پژواک،۲۴جوزا ۹۷): در شهرجلال آباد، ده ها زن با راه اندازی راهپیمایی صلح آمیز، خواهان تمدید آتش بس اعلام شده میان حکومت و مخالفین مسلح شدند.

در شهرجلال آباد مرکز ولایت ننگرهار، دیروز(۲۳جوزا) ده ها زن از چهارراهی مخابرات الی چهارراهی پشتونستان، با راه اندازی مظاهرۀ صلح آمیز، خواهان تمدید آتش بس شدند.

حسنا احمدزی ناظم این مظاهره گفت که هدف از برپايی این راهپیمایی، تقاضای پایان دادن به جنگ از همه طرف های درگیراست.

نامبرده علاوه کرد که همه خانم ها و خواهران، از اعلام آتش بس سه روزه از سوی طالبان مسلح و از آتش بس هفت روزه توسط حکومت خوش شده؛ اما بر طرفین صدا می کنند تا میعاد آتش بس را تمدید کنند.

به گفته احمدزی، از اثرجنگ ها هزاران خانم به سطح کشور بیوه شده، خواهران بی برادر و مادران فرزندان شان را از دست داده اند؛ بنابراین از جنگ ها به ستوه آمده، همه جناح های درگیر درکشور می خواهند تا به عوض جنگ، از روی فعالیت سیاسی به اهداف شان برسند.

زنان متذکره که چادرهايی با سمبول صلح را به سر داشتند و شعارهای مربوط به صلح، امن، آتش بس و برخی موضوعات دیگر را با خود حمل می کردند، از جامعۀ جهانی خواستند تا در پایان دادن جنگ در افغانستان همکاری نماید.

 این بارنخست است که ده ها زن در شهرجلال آباد، از یک چهارراهی الی چهارراهی دیگر، پیاده راهپیمایی می کنند و خواهان پایان جنگ و تمدید آتش بس می شوند.

شایان ذکراست که حکومت افغانستان، از تاریخ ۲۷ رمضان الی پنجم روزعید آتش بس اعلام نموده و طالبان در سه روز عید، آتش بس اعلان نموده اند که در اکثر ولایات تمدید آن تقاضا شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan