خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٨٤ زندانى ديگر حزب اسلامى از زندان رها شدند

١٨٤ زندانى ديگر حزب اسلامى از زندان رها شدند

Jun 14, 2018 - 14:57

کابل (پژواک،۲۴ جوزا ۹۷): با رهايى ١٨٤ زندانى حزب اسلامى، تعداد زندانيان رها شدۀ اين حزب به ٥٠٠ تن رسيد؛ اما هنوزهم ٣٧٠٠ زندانى ديگر اين حزب در زندان ها به سر مى برند.

حزب اسلامى که در مخالفت مسلحانه با دولت افغانستان و نيروهاى خارجى مستقر در کشور قرار داشت، در ماه ميزان سال گذشته معاهده صلح را با دولت افغانستان امضا کرد.

بر اساس اين معاهده، بايد زندانيان اين حزب از زندان هاى دولت آزاد شوند.

پاسوال شاه میراحمد پور رییس ارتباط محاکم وزارت امور داخله گفت که قرار است به اساس فرمان رییس جمهور، ۲۵۰ زندانی ديگر حزب اسلامی از زندان رها شوند.

او که در مراسم رهايى زندانيان صحبت مى کرد، گفت که از اين جمله امروز ۸۶ تن از زندان بگرام و ۹۸ تن از محبس پلچرخی آزاد شدند و قرار است ٦٦ تن ديگر بعد از طى مراحل رسمى، در روزهاى آينده آزاد شوند.

بعد از امضاى معاهده صلح، اين چهارمين بار است که زندانيان اين حزب آزاد مى شوند.

غیرت بهیر عضو رهبری حزب اسلامی افغانستان در این مراسم ضمن استقبال از رهايى زندانيان، گفت که تا حال در چهار مرحله به شمول زندانيانى که امروز رها شدند، ٥٠٠ زندانى اين حزب رها شده اند.

اما موصوف گفت که حدود ٣٧٠٠ تن ديگر از افراد اين حزب زندانى مى باشند.

بهير خطاب به زندانيان رها شده گفت: «شما منحیث سفیران صلح برای اتحاد و اتفاق و تامین صلح در کشور کار کنید.»

نصرالله صفاری رییس کمیسیون مشترک تطبیق موافقتنامه میان حزب اسلامی و دولت افغانستان گفت: «نباید مردم تشویش داشته باشند که زندانیانی که رها می شوند، دوباره به صفوف مخالفین می پیوندند، از همه زندانیان چهار نوع ضمانت گرفته می شود تا بار دیگر دست به مخالفت علیه حکومت نزنند.»

پامیر صافی یک تن از زندانیانى که امروز رها شده گفت که او به دليل فعاليت هاى سياسى، محکوم به شش سال حبس شده بود و اينک بعد از سپری کردن سه سال و چهار ماه، از زندان رها شد.

وی افزود که در گذشته هم با نظام مخالفت نظامی نداشت و بعد از این، برای تامین صلح در کشور بیشتر از پیش تلاش خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement