خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد ثبت نام رای دهندگان در کشور به بيش از شش ونیم ميليون تن رسيد

تعداد ثبت نام رای دهندگان در کشور به بيش از شش ونیم ميليون تن رسيد

Jun 18, 2018 - 15:54

کابل (پژواک، ۲۸ جوزا ۹۷): کميسيون مستقل انتخابات می گويد که تاکنون، بيش از شش ميليون و ۵۵۷ هزار تن به شمول بيش از دو ميليون و ۱۴۷ هزار زن در سرتاسر کشور، برای شرکت در انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ثبت نام کرده اند.

عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، به آژانس خبری پژواک گفت که  از جمله اين تعداد، بيش از چهار ميليون و ۲۸۴ هزار مرد، بیش از دو ميليون و ۱۴۷ هزار زن، بيش از ۱۲۵ هزار کوچی و نزديک به ۵۳۱ تن اهل هنود و سکهـ می باشند.

موصوف، با بيان اینکه مرحله اول و دوم ثبت نام رای دهنده‌گان با موفقیت به پایان رسیده است، گفت که مرحله سوم ثبت نام رای دهندگان، در مراکز روستا ها تا پنج سرطان سال روان ادامه دارد.

قبلاً کمیسیون مستقل انتخابات، گفته بود که مرحله اول ثبت نام راى دهنده گان، از ٢٥ حمل تا ٢٢ ثور در مراکز ولايات؛ مرحله دوم از ٢٥ ثور تا هفتم جوزا در ولسوالى ها؛ و مرحله سوم از هفتم تا ٢٢ جوزا در قريه هاى دوردست اجرا می شود.

اما به دنبال خواست اعضای شورای ملی، کميسيون مستقل انتخابات؛ زمان ثبت نام رای دهنده گان را در مراکز ولايات برای يک ماه تمدید کرد و بخاطر ناامنی و ناوقت رسیدن مواد، ثبت نام رای دهندگان را در مراکز روستاها نیز تا پنج سرطان تمدید کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement