خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رييس جمهور: حادثۀ ٢١جوزا در وزارت انکشاف دهات همه جانبه بررسى شود

رييس جمهور: حادثۀ ٢١جوزا در وزارت انکشاف دهات همه جانبه بررسى شود

Jun 18, 2018 - 16:49

 کابل (پژواک، ٢٨جوزا٩٧): به اساس حکم رييس جمهور، حادثۀ ٢١جوزا در وزارت انکشاف دهات همه جانبه بررسى، بازماندگان قربانيان در ادارات استخدام و ١٤ تن از وارثين  قربانيان، به حج بيت الله شريف اعزام ميگردند.

درخبرنامۀ ارگ که امروز به پژواک رسيده آمده است که محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور، ظهر امروز با وارثین شهدای وزارت انکشاف دهات که در رویداد تروریستی ۲۱ جوزا، جان شان را از دست دادند، غمشریکی کرد.

رئیس جمهور در این دیدار که در مقر وزارت انکشاف دهات انجام شد، به‌روح شهدای رویداد متذکره اتحاف دعا نموده و به مجروحین، صحتمندی کامل از بارگاه ایزد متعال استدعا کرد.

خبرنامه  افزوده اشت که مجیب‌الرحمن کریمی وزیر انکشاف دهات، در صحبتی از رئیس‌جمهورغنی به‌خاطر غم‌شریکی با خانواده‌های شهدا و پرسونل آن اداره، تشکر نمود و در مورد چگونگی وقوع رویداد تروریستی متذکره معلومات داد.

سپس دو تن از وارثین شهدا صحبت کردند و از رئیس‌جمهور کشور به‌خاطر غم‌شریکی با آنان، قدردانی نمودند.

آنان از رئیس جمهور خواستند تا چگونگی رویداد متذکره به صورت جدی و همه جانبه بررسی شود و افرادی که در قسمت تامین امنیت کارمندان وزارت انکشاف دهات غفلت کرده اند، مجازات شوند و همچنان در قسمت معیشت خانواده های شهدا، تهیه سرپناه و فرستادن آنان بخاطر ادای حج بیت الله شریف توجه صورت گیرد.

رئیس‌جمهورغنی، یک‌بار دیگر به خانواده‌های شهدای رویداد تروریستی ۲۱ جوزا، اظهار تسلیت و غمشریکی نموده، گفت: "مسئولیت اخلاقی و قانونی من و حکومت این است که از شهروندان کشور مواظبت نمائیم."

 وی به مشاور امنیت ملی که در این دیدار حضورداشت، بخاطر بررسی همه جانبۀ رویداد متذکره هدایات لازم صادر کرد.

رئیس جمهور، به ریاست عمومی ادارۀ امور دستور داد تا استخدام بازماندگان این شهدا را در اولویت کاری خویش قرار دهد.

رئیس جمهور غنی گفت که ۱۴ تن از وارثین شهدای وزارت انکشاف دهات، به هزینۀ دولت بخاطر ادای مراسم حج بیت الله شریف اعزام خواهند شد و وزارت های انکشاف دهات و شهرسازی، موضوع تهیۀ مسکن به خانواده های شهدا را تعقیب خواهند کرد.

در اخیر این دیدار، رئیس جمهور غنی مساعدت های نقدی را به خانواده های شهدای وزارت انکشاف دهات، اهدا کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement