خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور: هر مقام دولتی که در ثبت دارایی اش همکاری نکند، برکنار شود

رئیس جمهور: هر مقام دولتی که در ثبت دارایی اش همکاری نکند، برکنار شود

Jun 24, 2018 - 19:52

کابل (پژواک، ۳سرطان ۹۷): رئیس جمهور گفته است که مقام های بلند پایه دولتی مکلف به ثبت دارایی های خود هستند و در صورتی که در این زمینه همکاری نکنند، معاش شان قطع و یا از کار برکنار شوند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این موضوع در نشست امروز شورای حاکمیت قانون و مبارزه با فساد اداری در ارگ، مطرح شده است.

در بخشی از این نشست، ناهید ایثار مسؤل اداره ثبت و ارزیابی دارای ها در اداره امور ریاست جمهوری، گزارش پیشرفت روند ثبت دارای های مقامات بلندپایۀ دولتی، اهداف، دستاوردها و چالش های اداره مذکور را ارایه کرد.

 به گفته وی با سپردن کار ثبت دارای ها به ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری، چگونگی این روند سرعت یافته است.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت، ضمن تشکر از اداره مذکور بخاطر تسریع روند ثبت دارای های مقامات بلندپایه دولتی گفته است که این اداره باید امور مربوط را به گونۀ مستقل به پیش ببرد و از ملاحظات سیاسی به دور نگهداشته شود.

محمد اشرف غنی ضمن استقبال از تسریع روند ثبت دارای های مقامات بلند پایۀ دولتی گفته است که هرمقام دولتی که در ثبت دارای های خود همکاری نمی کند باید معاش اش قطع و در صورت خودداری از آن، از وظیفه برکنار شود.

همچنان، رئیس جمهور به وزارت مخابرات و تکنالوژی هدایت داد که با ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری در ایجاد یک مرکز جمع آوری و نگهداشت الکترونیکی آمار(Database) همکاری کند. محمد اشرف غنی در عین حال به اداره اراضی نیز دستور داد تا در زمینۀ تثبیت زمین های مقامات بلندپایه دولتی همکاری کند.

در این خبرنامه در مورد میزان و چگونگی پیشرفت این روند و این که چه تعداد از مقام های دولتی دارایی هایی خود را ثبت کرده اند معلومات ارایه نشده است.

برنامه ثبت دارایی مقام های بلند پایه دولتی در سال ۱۳۸۹ روی دست گرفته شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement