خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نیکولسن: پاکستان باید طالبان را در مورد صلح با حکومت افغانستان قانع سازد

نیکولسن: پاکستان باید طالبان را در مورد صلح با حکومت افغانستان قانع سازد

Jun 24, 2018 - 19:56

جلال آّباد (پژواک، ۳ سرطان ۹۷): قوماندان ماموریت قاطع در افغانستان میگوید که امیدوار است پاکستان در رابطه به تأمین صلح در افغانستان، تلاش های همه جانبه انجام دهد.

جنرال جان نیکولسن قوماندان ناتو، این مطلب را دیروز" ۳ سرطان" پس از ملاقات با مسئولان ننگرهار، در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت.

در کنفرانس یادشده که والی و رییس شورای ولایتی ننگرهار نیز در آن اشتراک داشتند، در رابطه به صلح افغانستان، آتش بس حکومت افغان با طالبان، سرکوبی افراد مسلح داعش و انتخابات پیش رو، بحث صورت گرفت.

 جنرال نیکولسن قوماندان عمومی ماموریت قاطع در افغانستان گفت که مذاکرات رو در رو با طالبان صورت نگرفته؛ اما از طریق دیپلمات های خود بیشتر کشورها را تشویق نموده که طالبان را مجبور به مذاکرات صلح نمایند.

موصوف در این مورد، از موقف عربستان سعودی ستایش نمود و امیدواری کرد که پاکستان در مذاکرات صلح طالبان با دولت افغانستان، تلاشهای خود را انجام دهد.

نیکولسن افزود: "ما امیدوار هستیم که پاکستان، همکاری هايی را که لازم است انجام دهد و طالبان را حاضر به مذاکرات صلح با دولت افغانستان نماید."

وی از روابط اخیر مسئولان افغانستان با وزارت امور داخله پاکستان، ستايش کرد و آن را به صلح افغانستان یک تلاش برجسته خواند.

جنرال نیکولسن در رابطه به سرکوبی داعش در افغانستان نیز توضیح داد و تاکید کرد که تا موجود بودن آخرین فرد داعش، از حکومت افغانستان حمایت میکند.

وی افزود: "برای سرکوب کردن داعش، همین کفایت میکند که داعش میخواست جلال آباد را مرکز خراسان نماید؛ اما ما اینجا هستیم و دربارۀ سرکوب داعش با شما بحث می نمایيم."

وی گفت که علاوه بر کشورهای اعضای ناتو در افغانستان۵۰ کشور دیگر نیز سرمایه گذاری و حمایت مالی میکنند؛ تا در افغانستان صلح برقرار شود و در آینده، یک تعداد  کنفرانس های جهانی در این جا برگزار میشود.

در همین حال، حیات الله حیات والی ننگرهار گفت پیش از کنفرانس، با موجودیت مسئولان نظامی در مورد انتخابات، مشکلات امنیتی، آتش بس با طالبان و سرکوبی داعش، با جنرال نیکولسن گفتگو کرده و او نیز از همکاری های خود اطمينان داده است.

وی گفت: "ما در رابطه به وضعیت عمومی امنیتی در ننگرهار، پلان های آینده، آتش بس، صلح، انتخابات و برخى موضوعات دیگر، با جنرال نیکولسن به طور تفصیلی بحث کردیم."

 این در حالى است که اخيراً بحث هايی در رابطه به صلح افغانستان زیاد شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement