خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرسل عزیزی خبرنگار بیمار خواهان دستگیری است

مرسل عزیزی خبرنگار بیمار خواهان دستگیری است

Jun 26, 2018 - 19:42

مزارشریف (پژواک، ۵سرطان ۹۷): مرسل عزیزی خبرنگار و باشنده ولایت بلخ که از چهارسال گذشته بدینسو از بیماری مزمن رنج می برد می گوید که برای معالجه به کمک نیاز دارد.

از دو روزگذشته تاکنون، تصاویر وی در شبکه های اجتماعی رد و بدل می شود و اکثر مردم جویای تثبیت موقعیت و نوعیت بیماری وی اند.

 خبرنگار آژانس خبری پژواک، به منزل مرسل عزیزی رفته و با نامبرده درمورد بیماری و وضعیت اقتصادی اش گفتگو نموده است.

مرسل عزیزی، منحیث نطاق و متصدی برنامه های تعلیمی دریک رادیوی خصوصی فعالیت می کرد که حدود چهارسال پیش یک نوع بیماری عاید حالش گشت، از دوسال گذشته بدینسو هردو پایش نیز فلج شده اند.

موصوف درحالیکه بر بستر بیماری افتاده بود و با چادر کوچک سرش را پوشیده بود، به آژانس خبری پژواک گفت: "نخست در ناحیه کمر وی یک نوع دانه پدیدارشد، در ابتدا درموردش بی تفاوت بود؛ اما با شدت درد به داکترمراجعه کردم، بازهم خوب نشدم، به کابل و اسلام آباد رفتم؛ اما وضعیت به حدی بدترشد که هر دو پایم ازکار افتاد."

 نامبرده افزود که سه بار کمرش را عملیات جراحی کرده؛ اما سپس داکتر برایش گفت که تداوی اش در افغانستان و پاکستان ناممکن است.

مرسل آه سرد کشید و افزود: "درکمرم دانه بود، آن را عملیات کردند، زمانیکه دوسال پیش پاهایم فلج شدند و به داکتر مراجعه کردم؛ برایم گفته شد که درجریان عملیات جراحی، رشته های عصبی ات را قطع کرده اند، بنابراین پای هایت از کار افتاده اند."

اکنون داکتران برایش توصیه کرده اند تا برای معالجه به هندوستان برود.

 ناجیه قاضی زاده مادر مرسل ۲۲ ساله که دریک مکتب معلم است، طی گفتگو با آژانس خبری پژواک گفت که بیماری مزمن دخترش قامت وی را خم کرده است.

نامبرده که عکس گذشته مرسل در برابرچشمانش قرار داشت، گفت: "مرسل دخترم خیلی کارکن و با استعداد بود، درکنار اجرای وظیفه در رادیو، درکارهای خانه با من نیز زیاد کمک می کرد؛ اما این بیماری نامراد وی را بستری ساخت."

موصوف به ادامه سخنانش گفت که یگانه آرزویش شفایاب شدن دخترش است.

محمدهاشم ۵۰ ساله پدرمرسل گفت که درتداوی دخترش نهایت تلاش ورزیده است.

نامبرده به پژواک گفت: "از کابل الی اسلام آباد به شفاخانه ها و کلینیک های زیاد مراجعه کردیم، داکتران ادویه تجویز می کردند و می گفتند که صحت یاب می شود؛ اما وضعیت مرسل با گذشت هر روز بدتر می شد."

وی علاوه کرد که هستی مادی اش را صرف تداوی مرسل نمود؛ اما بهبود نیافت.

موصوف افزود که اکنون داکتران برایش گفته اند که تدوای دخترش درهندوستان ممکن است؛ اما اذعان می کند که معالجه درآن جا به پول زیاد نیاز دارد که وی ندارد.

 نامبرده از رسانه ها، نهادهای خیریه و تاجران خواست تا از وی دستگیری کنند.

همکاران دفتر مرسل نیز می گویند که نامبرده خبرنگار مستعد و با جرئت بود.

منهازموزون کسی است که سه سال پیش در یک دفتر با مرسل کار می کرد.

وی درمصاحبه با آژانس خبری پژواک گفت: "مرسل صدای خیلی دلکش رادیویی داشت، حتی که صدای گیرایش سبب شده بود تا شنوندگان بیشتر به رادیوی خصوصی یادشده گوش دهند، نامبرده خلاق بود از اینرو بیشتر برنامه های تعلیمی را به پیش می برد."

مهناز افزود که مرسل درحالت بیماری نیز به دفتر حاضر می شد و وظیفه اش را انجام می داد.

نامبرده گفت که رسانه ها باید درچنین وضعیت مصیبت بار، دست یاری به کارمندان خود دراز نمایند.

داکتران  با درنظرداشت علایم بیماری مرسل می گویند که بیماری قابل مداواست؛ اما به هزینه بیشتر نیاز دارد.

 غلام رسول یکتن از داکتران در ولایت بلخ درمورد به آژانس پژواک گفت درصورتیکه درمرحله نخست مرسل به طور درست معالجه می شد، پاهایش فلج نمی شد.

وی علاوه کردکه دانه (تومور) کمر وی ذریعه عملیات جراحی ازبین برده می شود؛ اما اندک بی احتیاطی درجریان عملیات، سبب فلج دایمی بیمار می گردد.

با وجود بیماری مزمن رنجناک، مرسل هنوز هم ناامید نیست و می گوید که با رحم خداوند(ج) و دستگیری هموطنانش شفایاب خواهد شد.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement