خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۰۰ میلیون افغانی به اتحادیه های قرضه دهی و پس انداز قریه کمک شد

۱۰۰ میلیون افغانی به اتحادیه های قرضه دهی و پس انداز قریه کمک شد

Jun 26, 2018 - 15:29

کابل(پژواک، ۵سرطان۹۷): وزارت احیا و انکشاف دهات می گوید که ۱۰۳ میلیون افغانی را به اتحادیه های قرضه دهی و پس انداز قریه، کمک کرده است.

در خبرنامه یی که از سوی وزارت احیاء و انکشاف دهات، به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که این کمک مالی از طریق برنامه انکشاف صنایع روستایی این وزارت صورت گرفته است.

 گفته شده است که این اتحادیه ها که تعداد شان به ۳۳۷ می رسد در ولایات هرات، ننگرهار، بلخ، بامیان و پروان فعالیت دارند.

مجیب الرحمان کریمی وزیر احیاء و انکشاف دهات، در مراسم اعطای این کمک مالی گفت: "هدف از این مساعدت ازدیاد پول پس‌انداز شده توسط اتحادیه های قرضه دهی و پس انداز قریه و تسهیل دسترسی اهالی روستاها به منابع مالی و تشویق هرچه بیشتر سرمایه گذران روستایی به منظور استفاده از منابع برای رشد و تقویت فعالیت های اقتصادی و تولیدی در قریه ها می باشد."
 وزیر افزود: "این کمک مالی برای چهار هزار و ۱۰۵ نفر به طور مستقیم و همچنان برای ۱۲ هزار و ۳۱۷ نفر به طور غیرمستقیم زمینه کار را میسر می سازد."

 به گفته کریمی، قرار است از این کمک مالی در بخش های صنایع دستی، تولید و بسته بندی مواد غذایی، قالین بافی، دکان داری، زراعت و مالداری استفاده شود و با این کار زمینه ایجاد فرصت های کاری تازه را فراهم سازد.

وزارت احیاء و انکشاف دهات خاطر نشان کرده است که از آغاز فعالیت برنامه ملی انکشاف صنایع روستایی در سال ۱۳۸۹، بیش از ۲۴۸ میلیون افغانی به ۴۶۹ اتحادیه قرضه دهی و پس انداز قریه کمک کرده است و این کمک، برای بیش از هفت هزار زن و مرد روستایی به طور مستقیم و بیش از ۲۲ هزار نفر نیز به طور غیرمستقیم فرصت کاری ایجاد شده است.

گفته شده است که اجرای این برنامه، افزون بر ایجاد فرصت های کاری تازه، نقش مهمی در زمینه افزایش تولیدات داخلی، بازاریابی برای محصولات روستایی و تامین روابط تجارتی میان سرمایه گذاران شهری و روستایی داشته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement