خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور با معاون وزارت خارجه امریکا دیدار کرد

رئیس جمهور با معاون وزارت خارجه امریکا دیدار کرد

Jun 30, 2018 - 20:24

کابل (پژواک، ۹سرطان۹۷): محمد اشرف غنی رئیس جمهور، با الیس ولز معاون وزارت خارجه امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی که به کابل آمده، دیدار کرده است.

 دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این دیدار امروز در ارگ صورت گرفته است.

گفته شده است که در این دیدار هر دوجانب در مورد مناسبات افغانستان و امریکا، روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان و همکاری های منطقه یی بحث و تبادل نظر کردند. 

خانم ولز ضمن ستایش از رهبری محمد اشرف غنی به ویژه در زمینه تامین صلح در افغانستان، گفته است که امریکا به شکل همه جانبه از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان حمایت می کند.

محمد اشرف غنی گفته است که افغانستان از کمک و همکاری های امریکا در عرصه های مختلف به ویژه تمویل و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قدردانی می کند.

وی افزود که استقبال مردم از آتش‌بس بی پیشینه بود و در زمینه برقراری صلح و ثبات در کشور، اجماع سرتاسری به میان آمده است.

رئیس جمهور ۱۷ جوزا اعلام کرد که دولت افغانستان به حمایت از فتوای نشست اخیر عالمان دین در کابل  که خواستار آتش بس شده بودند، از ۲۷ رمضان( ۲۲ جوزا) تا دو روز بعد از عید فطر(هشت روز) در جنگ علیه طالبان آتش‌بس اعلام می‌کند.

 در واکنش به این اقدام، گروه طالبان نیز در سه روز عید آتش بس اعلام کرد. دولت پس از آن آتش بس را به مدت ۱۰ روز تمدید کرد اما طالبان با خودداری از تمدید آتش بس به حمله های خود ادامه دادند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement