خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فهرست ابتدايى نامزدان انتخابات ولسى جرگه شش ولايت اعلام شد

فهرست ابتدايى نامزدان انتخابات ولسى جرگه شش ولايت اعلام شد

Jun 30, 2018 - 11:51

کابل (پژواک،٩ سرطان ٩٧): کميسيون مستقل انتخابات، فهرست ابتدايى نامزدان انتخابات ولسى جرگه از شش ولايت را اعلام کرد و حداقل ٨٨ تن از جمله ٢٠ زن، از فهرست ابتدايى نامزدان انتخابات حذف شده اند.

تاکنون فهرست ابتدايى نامزدان انتخابات ولسى جرگه از ولايات کابل، باميان، ارزگان، نورستان، خوست و کنر، از سوى کميسيون مستقل انتخابات اعلام شده است.

براساس اين فهرست؛ به تعداد ٧٣ تن بشمول ١٦ زن از ولایت کابل، هفت تن به شمول سه زن از ولایت نورستان، سه تن از ولایت خوست، دو تن از ولایت کنر، دو تن به شمول یک زن از ولایت ارزگان و یک تن دیگر از ولایت بامیان، به دليل نداشتن شرايط نامزدى از ليست ابتدايى نامزدان ولسی جرگه حذف شده اند.

مشکل در اسناد فزيکى، کارت حمايت کنندۀ خارج از حوزۀ انتخاباتى، کارت حمايت کننده به ديگر نامزدان، و کارت حمايت کنندۀ تکرارى از دلايلى است که براساس آن، نامزدان احتمالى انتخابات ولسى جرگه، از فهرست ابتدايى حذف گرديده اند.

قراراست که کميسيون انتخابات، تا پايان امروز فهرست ابتدايى نامزدان برخى ولايات ديگر را نيز اعلام نمايد.

عبدالبدیع صیاد رئیس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که همه معیارهای تصویب شده، بر نامزدان تطبیق می شود و تنها کسانی که شرایط را تکمیل کرده باشند، شامل فهرست ابتدایی خواهند شد.

وی، یکی از شرایط اساسی شامل شدن نام متقاضیان در فهرست ابتدایی انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی ها را تکمیل و تحویل فورم جنایی، داشتن تذکرۀ تابعیت دارای استیکر و نداشتن مریضی صعب العلاج عنوان کرد.

روند ثبت نام نامزدان انتخابات ولسى جرگه و شوراهاى ولسوالى ها، از ۵ جوزا تا ٢٢ جوزا تعیین شده بود؛ اما به دلیل کمرنگ بودن شمار زنانی که قصد نامزدی در انتخابات را داشتند، مهلت ثبت نام دو روز دیگر تمدید شد.

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که در جریان مدت قانونی ثبت نام نامزدان انتخابات، ٢٤٥٤ تن براى انتخابات ولسى جرگه و ٣٧٣١ تن برای رقابت در انتخابات شوراهاى ولسوالى ها ثبت نام کرده اند.

قرار است انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی‌ها در ۲۸ میزان سال جاری برگزار شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement