خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشرانوجرگه خواهان بررسی قتل "عزیز الله کاروان" در کابل شدند

مشرانوجرگه خواهان بررسی قتل "عزیز الله کاروان" در کابل شدند

Jul 01, 2018 - 14:29

کابل (پژواک،۱۰سرطان ۹۷): مشرانوجرگه، ترور"عزیز الله کاروان" قوماندان قطعه خاص پولیس پکتیکا در شهر کابل را سوال برانگیز دانسته، خواستار بررسی جدی این رويداد شد.

عزیزالله کاروان قوماندان قطعه خاص پولیس پکتیکا، روزجمعه (٨ سرطان) در پارک فردوسی مکروریان سوم ناحیه نهم شهر کابل، توسط افراد مسلح ترور شد و گروه طالبان مسئولیت آن را برعهده گرفت.

او برای رخصتی به خانه آمده بود و قصد داشت تا برای تداوی به خارج از کشور برود.

محمد علم ایزدیار نایب اول مشرانو جرگه، در نشست امروز این جرگه گفت که ترور عزیز الله کاروان در امن ترین نقطۀ شهر کابل سوال برانگیز است. او از حکومت خواست تا اين رويداد را به صورت جدی بررسی کند.

وی افزود: «شهادت افسر دلیر پولیس ملی افغانستان در شهر کابل، سوالات زیادی را به وجود آورده است؛ از جمله اینکه دشمن چگونه در قلب پایتخت نفوذ کرده، و آیا از داخل نظام کسانی در تبانی با دشمن چنین حادثه را آفریده اند؟ و سوال دیگر هم این است که مبادا دشمنانی که در روزهای آتش بس وارد شهرها شده بودند، برای ایجاد چنین حوادث باقی مانده باشند.»

جمعه الدین گیانوال نماینده مردم پکتیکا در این جرگه گفت: «کسانی که کاروان را به شهادت رسانده اند، ده نفر مسلح بوده اند که در دو موتر زرهی در مقابل دروازه خانۀ کاروان آمده بودند.»

شماری از اعضای دیگر این جرگه نیز اظهارات مشابه داشتند و خواهان بررسی این رویداد شدند.

همچنان آنها از حکومت و به خصوص وزارت امور داخله خواستند تا برای کاروان، مدال شجاعت را بدهند.

فضل‌هادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه نيز ضمن سوال برانگيز خواندن و تقبيح کردن اين رويداد، به کمیسیون امنیت داخلی و امور داخلی مجلس هدایت داد تا در اين مورد تحقيق کنند.

رییس مشرانو جرگه نیز از رییس جمهور و وزیر امور داخله خواست تا به کاروان، مدال شجاعت داده شود.  

وی صلح را ضرورت افغانستان خواند و گفت که جنگ های تحمیل شده، همه روزه از افغان ها قربانى مى گيرد و باید حکومت اقدامات جدی را براى تامين صلح روی دست گیرد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement