خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بخش سوم شاهراه کابل-جلال آباد ترمیم می شود

بخش سوم شاهراه کابل-جلال آباد ترمیم می شود

Jul 03, 2018 - 16:32

کابل(پژواک، ۱۲سرطان۹۷): بخش سوم شاهراه کابل-جلال آباد به طول ۵۳ کیلومتر، از سوی وزارت فوایدعامه ترمیم می شود.

قرارداد این پروژه، امروز همزمان با قرارداد سه پروژۀ دیگر، بین وزیر فوایدعامه و نمایندگان سه شرکت خصوصی در کابل امضاء شد.

یما یاری وزیر فوایدعامه هنگام امضای این قراردادها گفت که پروژه ترمیم شاهراه کابل-جلال آباد به شکل اساسی در مدت یک سال عملی خواهد شد.

به گفته وی، این پروژه ۳۴۸ میلیون افغانی(معادل چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دالر) هزینه بر می دارد که از سوی بانک توسعه آسیایی پرداخت می شود.

وزیر فوایدعامه خاطرنشان کرد که دومین پروژه، شامل جغل اندازی ۹ کیلومتر سرک به عرض ۷ متر در ولسوالی بهارک بدخشان می باشد، که این ولسوالی را به سرک عمومی بدخشان وصل می کند و ۱۰ میلیون افغانی هزینه بر می دارد.

یاری افزود که دو پروژه دیگر؛ شامل  جغل اندازی ۱۶ کیلومتر سرک با عرض ۷ متر به هزینه ۸.۵ میلیون افغانی از ولسوالی جاغوری تا کوتل قرغانه غزنی؛ و ساخت ۳۳ کیلومتر سرک با عرض ۶ متر با هزینه ۲۴ میلیون افغانی می باشد که شهر فیروز کوه را به منطقه میدان بازار وصل می کند.

وزیر تصریح کرد که این پروژه ها نیز در مدت یک سال تکمیل می شود و هزینۀ آن را بانک جهانی پرداخت می کند.

یما یاری گفت که با اجرای این پروژه ها سهولت های تازه ای برای مردم در ولایات ننگرهار، بدخشان، غزنی و غور فراهم می شود. وی تاکید کرد که وزارت فواید عامه، بر چگونگی اجرای آن از نزدیک نظارت خواهد کرد.

در ادامه این نشست خبری، نمایندگان شرکت های مجری صحبت کردند ومتعهد شدند که پروژه های مذکور را مطابق با قرارداد تکمیل و به بهره برداری بسپارند.

در پایان نشست، وزیر فوایدعامه گفت که قرار است به زودی کار ترمیم شاهراه سالنگ نیز آغاز شود.

وی افزود: "برای ترمیم و اسفالت فوری سالنگ ۵۰۰ میلیون افغانی را پیشنهاد کرده بودیم و وزارت مالیه ۳۰۰ میلیون را منظور کرده است."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement