خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسئولین: طالبان در ارزگان از تطبیق واکسین پولیو جلوگیری نموده اند

مسئولین: طالبان در ارزگان از تطبیق واکسین پولیو جلوگیری نموده اند

Jul 08, 2018 - 17:33

ترینکوت (پژواک، ۱۷سرطان ۹۷): مسئولین صحی ولایت ارزگان می گویند که طالبان مسلح دراین ولایت، از تطبیق واکسین پولیو جلوگیری کرده اند.

بیش از شش ماه قبل هم طالبان مسلح، همه مراکز صحی ارزگان را مسدود نموده بودند و این بار، جلو تطبیق واکسین را گرفته اند.

داکترخان آغا میاخیل رییس صحت عامه ارزگان گفت که طالبان برای آنها گفته اند درصورتیکه درمناطق تحت تسلط آنها واکسین پولیو در هرمسجد تطبیق شود، برایش اجازه داده می شود؛ اما در صورت عدم قبولی فیصله آنها، روند تطبیق واکسین را به سطح ولایت متوقف خواهند ساخت.

نامبرده به تاریخ ۱۷ سرطان، به آژانس خبری پژواک گفت که مطابق پالیسی وزارت صحت عامه، واکسین باید منزل به منزل توسط رضاکاران آنها رسانده شود، این فیصله طالبان برای آنها قابل قبول نیست؛ بنا براین، روند تطبیق واکسین تاهنوز به حالت تعلیق است.

داکترمیاخیل گفت با وساطت صلیب سرخ، گفتگوها درمورد با طالبان ادامه دارد، تا این مشکل رفع و به رضاکاران صحی اجازه داده شود که کمپاین را راه اندازی کنند.

به قول وی، اگر طالبان الی چهار روز دیگر درمناطق تحت کنترول خود به تطبیق واکسین پولیو اجازه ندهند، دراین صورت مجبور اند تا  کمپاین را در مناطق زیرحاکمیت دولت راه اندازی نمایند.

رییس صحت عامه گفت درصورتیکه طالبان در برابر تطبیق واکسین پولیو چنین مشکل آفرینی می کنند، ارزگان در زمره ولایت هايی قرار می گیرد که واقعات مثبت پولیو نیز درآن مشاهده خواهد شد.

باشندگان این ولایت، از طرف های درگیر تقاضا دارند تا درعرصه صحی، به عوض مشکل آفرینی تسهیلات را فراهم سازند.

بشیر یکتن از باشندگان منطقه گرم آب ترینکوت گفت امید می بریم تا طالبان و دولت به مردم عادی، به شمول بخش صحت در عرصه های دیگر نیز خدمات عرضه کنند و در برابر آن موانع ایجاد نکنند.

 نامبرده ازطالبان خواست تا در برابر تطبیق واکسین پولیو مانع ایجاد نکنند و اجازه دهند تا اطفال کم سن، واکسین شوند.

طالبان تاکنون درمورد به رسانه ها چیزی نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement