خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۴۰۰ هزار مهاجر و پناهندۀ افغان در نیمه اول سال ۲۰۱۸ به کشور باز گشته اند

۴۰۰ هزار مهاجر و پناهندۀ افغان در نیمه اول سال ۲۰۱۸ به کشور باز گشته اند

Jul 08, 2018 - 14:35

کابل (پژواک، ۱۷ سرطان ۹۷): وزارت امور مهاجرين و عودت کننده گان اعلام کرد که نزدیک به ۴۰۰ هزار مهاجر و پناهندۀ افغان، در نیمه اول سال ۲۰۱۸ بـه گونـه های اجبـاری و داوطلب به کشور شان بازگشته اند.

در اعلامیه اين وزارت که امروز به آژانس خبری پژواک مواصلت نموده آمده است که از میان ۳۸۷۳۵۸ تن برگشت کنند، ۳۶۳۰۷۶ تن شان از ایران، ۲۴۲۸۲ تن شان از پاکستان به صورت داوطلبانه برگشت نموده اند.

در اعلامیه آمده است که از این جمله ۲۰۶۹۱۰ تن شان از ایران و ۱۰۳۹ شان از پاکستان اخراج شده اند.

مبنع نوشته است که آمار ها نشاندهنده این است که برگشت افغانها نسبت به سال گذشته، از ایران افزایش و از پاکستان کاهش پیدا کرده است.

در ادامۀ خبرنامه آمده که این افرادُ از مرزهـای پـل ابریشـم نیمروز، اسـلام قلعـه هرات و مسـیرهای تورخـم ننگرهار و سـپین بولـدک قندهار وارد کشـور شـده اند.

منبع افزوده است که برگشت کنندگان دارای اسناد مهاجرت و بدون اسناد مهاجرت، هنگام برگشت شان در همکاری با این وزارت، از کمک های نقدی و غیر نقدی بشری نهادهای بین المللی مستفید میگردند.

به نقل از خبرنامه، کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، از جمله ۷۹۵۱ برگشت کننده دارای اسناد مهاجرت در سال روان، با هر فرد آن حدود ۲۰۰ دالر امریکایی هنگام برگشت کمک نقدی انجام داده است؛ همچنان با ۹۰ در صد برگشت کنندگان بدون اسناد مهاجرت از پاکستان و ۵ در صد برگشت کنندگان بدون اسناد مهاجرت از ایران، سـازمان بین المللـی مهاجـرت  کمک مینماید .

قابل تذکر است که از آغاز کار حکومت وحدت ملی، حدود ۳ ميلیون مهاجر و پناهنده افغان به کشور برگشت نموده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement