خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فلم "نامه یی به رئیس جمهور" جایزه جشنوارۀ مونیخ را به دست آورد

فلم "نامه یی به رئیس جمهور" جایزه جشنوارۀ مونیخ را به دست آورد

Jul 09, 2018 - 17:38

کابل (پژواک، ١٨سرطان ٩٧): فلم "نامه یی به رئیس جمهور" با کارگردانى رويا سادات؛ جایزۀ بهترین فلم (ONE FUTURE AWARD) را در سی و سومین دور جشنوارۀ فلم مونیخ آلمان از آن خود کرد.  

رويا سادات رئيس رويا فلم، در خبرنامه یی که به آژانس خبرى پژواک فرستاده، نوشته است که این جایزه سالانه، برای فلمی که از بُعد اخلاقی  و زیبایی شناسی در سینما یک آینده  مشترک جهانی را ارائه کرده باشد، اهدا مى شود.

به گفته وی، جشنواره بین المللی فلم مونیخ، یکی از اتفاقات مهم سینمایی جهان و یکی از جشنواره های معتبر اروپا است که سالانه با بیش از هشت هزار تماشاچی، و بیش از دو هزار فلم و ۵۰۰ فلم ساز و هنرمند معروف  برگزار می شود.

رويا نوشته است که در این جشنواره سالانه، بیشتر از ٢٠٠ فلم از بین دوهزار فلم در بخش های مختلف به  رقابت گذاشته می شود و در این میان، ۷ جولای(دو روز پیش) فلم "نامه یی به رئیس جمهور"، از طرف نهاد" انترفلم اکادمی" در سی و سومین جشنواره فلم مونیخ به عنوان برنده جایزۀ بهترین فلم جشنواره اعلام شد.

عزیز دلدار فلم نامه نویس، لینا علم بازیگر نقش اصلی فلم نامه یی به رئیس جمهور است و رویا سادات، آن را کارگردانی کرده است. فلم مذکور در خانه فلم رویا و با همکاری کابورا تهیه شده است.

به گفته رويا سادات، نامه یی به رئیس جمهور، سال گذشته( ٢٠١٧ ) اولین نمایش جهانی اش را در جشنواره لوکارنوی سوئیس و اولین نمایش آسیایی را در جشنواره  بوسان کوریایی جنوبی داشت.

در خبرنامه تصریح شده است که اين فلم، تا اکنون چهار جایزه در بخش های مختلف را از جشنواره فلم ویزول فرانسه، جایزه گولدن گلوبل را از جشنواره مالیزیا و جایزه بدیل اسکار را از وزارت خارجه هالند به دست آورده است.

فلم نامه یی به رئیس جمهور، در جریان سال گذشته در بیش از ده­ها جشنواره جهانی در کشور های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement