خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امام مسجد الحرام: جنگ افغانستان فتنه است باید توقف داده شود

امام مسجد الحرام: جنگ افغانستان فتنه است باید توقف داده شود

Jul 10, 2018 - 18:48

جده (پژواک، ۱۹سرطان ۹۷): امام مسجدالحرام، جنگ جاری افغانستان را فتنه عنوان نموده و می گوید که وضعیت این کشور، دیگرقابل تحمل نیست و باید به زودی جنگ متوقف شود.

کنفرانس علمای جهان اسلام، به منظورتامین صلح و امنیت درافغانستان، امروز درشهرجده سعودی آغازشد و قراراست که فردا درمکه مکرمه دایرشود.

این نشست که به ابتکارحکومت عربستان سعودی و سازمان کنفرانس اسلامی برگزارشده، از۳۶ کشوراسلامی ۱۰۰ عالم دین اشتراک ورزیده، هیئت علمای افغانستان مرکب از ۳۵ تن به منظوراشتراک دراین کنفرانس، وارد عربستان سعودی شده است.

صالح بن عبدالله بن حمید امام مسجد الحرام و مستشار دیوان ملکی عربستان سعودی، امروز دراین کنفرانس، جنگ افغانستان را فتنه خطاب کرد و گفت: "امن و ایمان دو کلمه ناگسستنی است؛ درصورت عدم یکی آن دیگر نیز معدوم می شود، جايی که مومن باشد، باید درآن جا امن هم باشد."

موصوف افزود که وضعیت جاری افغانستان، دیگرقابل تحمل نیست و این جنگ باید هرچه زودتر متوقف شود.

نامبرده گفت: "ما از روند صلح افغانها حمایت می کنیم، مسلمان کامل خواهان صلح است وکسانیکه صلح نمی خواهند، آنها مسیرشیطان را تعقیب می کنند."

یوسف احمد العثمین (Youef A.Al-Qthaimeen) سرمنشى سازمان کنفرانس اسلامی، در نشست امروز این کنفرانس گفت که طالبان باید پیشنهاد صلح رییس جمهور افغانستان را بپذیرند.

موصوف افزود که علمای جهان اسلام، باید درقضیه صلح افغانستان نقش فعال را ایفا کنند.

نامبرده گفت که جنگ افغانستان، جنگ میان مسلمان ها است و در دو طرف مسلمانان کشته می شوند.

وی افزود که اسلام دین رحمت است، قتل انسان حرام است و او نمی داند که آنها پیرو کدام دین اند که همدیگر خود را می کشند؛ درحالیکه جانبین شعارهای "الله اکبر" و "لااله الاالله" را سر می دهند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement