خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۲۲ کشمش خانه در لوگر ساخته می شود

۱۲۲ کشمش خانه در لوگر ساخته می شود

Jul 10, 2018 - 14:28

کابل (پژواک،۱۹سرطان۹۷): وزارت زارعت، آبیاری و مالداری می گوید که ۱۲۲ کشمش خانه به هزینۀ بیش از ۳۰ میلیون افغانی، برای پروسس انگور در ولایت لوگر ساخته می شود.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی این وزارت که امروز به آژانس خبری پژواک ارسال شده، آمده است که قرارداد ساخت کشمش خانه ها، امروز (سه شنبه) بین مسئولین ریاست زراعت ولایت لوگر و باغداران انگور آن ولایت به امضا رسید.

محمددین مومند رئیس زراعت لوگر، حین امضای قرارداد ساخت کشمش خانه ها گفت که با ساخت کشمش‌خانه‌ها، میزان درآمد باغداران انگور ۳۳ درصد افزایش خواهد یافت.

مومند افزود که ساخت این کشمش‌خانه‌ها افزون بر ایجاد فرصت‌های شغلی برای باشنده‌گان محل، از ضایع شدن محصولات انگور نیز جلوگیری می‌کند.

وی افزود که این کشمش خانه ها به ارزش بیش از ۳۰ میلیون افغانی، از کمک مالی دولت هندوستان از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری ایجاد خواهد شد.

وی علاوه کرد که هر کدام این کشمش خانه ها، ظرفیت نگهداری هشت متریک تن انگور را دارا میباشد که در ولسوالی هاى محمدآغه، چرخ، برکی‌برک و پل‌علم مرکز ولایت لوگر ساخته می‌شوند.

از سويی هم محمدانورخان اسحاق‌زی والی لوگر که در این مراسم حضور داشت گفت: "امید وار هستیم که در قسمت محصولات باغ های زردآلو نیز توجه صورت گیرد."

والی لوگر افزود که در ولایت لوگر، بهترین نوع زردآلو توسط ریاست زراعت تکثیر شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement