خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برخى باشنده گان وزى ځدران پکتیا خواستار برکنارى ولسوال اين ولسوالى شدند

برخى باشنده گان وزى ځدران پکتیا خواستار برکنارى ولسوال اين ولسوالى شدند

Jul 11, 2018 - 16:23

کابل (پژواک، ٢٠ سرطان ۹۷): برخى از باشنده گان ولسوالی وزى ځدران پکتیا خواستار برکنارى ولسوال اين ولسوالى شده و مدعى اند که وى در نامزدى برادرش به ولسى جرگه و راه اندازى برنامه هاى کمپاينى براى او، از امکانات دولتى استفاده مى کند .

اعتراض کننده گان که تعداد آنها به حدود صد تن مى رسيد، امروز در مقابل مسجد عيدگاه شهر کابل تجمع کردند.

خول شاه یک تن از اعتراض کننده ها که به نمايندگى از ديگران با پژواک صحبت مى کرد، گفت که عبدالولى پسر پاچاخان نماينده پيشين مردم پکتيا در ولسى جرگه، از ١٧ سال به اين طرف به حيث ولسوال وزى ځدران کار مى کند.

او افزود که در اين ١٧ سال، به امور بازسازى ولسوالى يادشده توجه نشده و تا حال حتى هيچ مکتب ليسه در اين ولسوالى وجود ندارد. 

 همچنان موصوف خاطر نشان کرد که عبدالرووف برادر عبدالولى، خود را براى احراز کرسى ولسى جرگه نامزد کرده و عبدالولى پيش از اين که دور کمپاين آغاز شود، با استفاده از امکانات دولتى براى او (برادرش) کمپاين مى کند. 

او افزود که ولسوالى به همين دليل، دفتر توزیع تذکره را انحصار کرده است و کسانى که تعهد با برادر ولسوال را نداشتند، نمى توانستند تذکره اخذ کنند تا به اساس آن، براى شرکت در انتخابات ثبت نام نمايند. 

وی خواستار برکنارى عبدالولى از سمت ولسوالى شده گفت که اگر اين خواست آنها پذيرفته نشود، باشنده هاى اين ولسوالى، دست به تظاهرات گسترده خواهند زد و شاهراه پکتیا- کابل را به روی ترافيک مسدود مى کنند. 

عبدالحکیم یک تن ديگر از اعتراض کننده گان با تاييد سخنان خول شاه گفت: "ما قبل از این نزد والی پکتیا، ارگان های محل، اداره امور، شورای امنیت ملی، ریاست اجرايى و نهادهاى ديگر براى برکناری ولسوال مراجعه کرده ایم؛ اما به خواست ما توجه نشده و مجبور شدیم دست به اعتراض مدنى بزنیم."

اما عبدالولی ولسوال وزى ځدران، اتهام هاى وارد شده بر خود از سوى اعتراض کننده گان را رد کرد. 

او در مورد اينکه او براى برادرش با استفاده از امکانات دولتى کمپاين مى کند، گفت: "هرگاه کسی اسناد و شواهد علیه من دارد، می تواند آن را در اختیار رسانه ها و حتى لوی څارنوالی تسلیم کند که به نفع برادرم عبدالرووف استفاده کرده باشم."

موصوف پذيرفت که در بخش بازسازى، نسبت به ديگر ولسوالى ها کمتر کار شده؛ اما افزود که نبود نماينده اين ولسوالى در شوراى ولايتى و همچنان شوراى ملى، يک از عوامل کار کم در بخش بازسازى در اين ولسوالى بوده است. 

اما او افزود که چند روز پيش، ساختمان براى يک ليسه در اين ولسوالى تکميل شده و قرار است آن ليسه آغاز به فعاليت کند. همچنان وى افزود که برخى پروژه هاى ديگر چون ساخت يک کانال، آبرسانى و غيره زير دست مى باشد. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement