خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمایشگاه تجاری و سرمایه گذاری میان تجار افغان و سایر کشورها درهند برگزار می شود

نمایشگاه تجاری و سرمایه گذاری میان تجار افغان و سایر کشورها درهند برگزار می شود

Jul 12, 2018 - 17:54

کابل (پژواک،٢١ سرطان ٩٧): ادارۀ انکشافی بین المللی امریکا، اعلام داشت که تا دو ماه دیگر دومین نمایشگاه تجاری و سرمایه گذاری تحت نام «مسیری به سوی رفاه» میان تجار افغانستان و سایر کشورها در شهر ممبئی هندوستان برگزار می شود.

لورین ستوردارد (Loren Storddard) رئیس بخش رشد اقتصادی ادارۀ انکشافی بین المللی ایالات متحده امریکا، امروز حین آغاز روند ثبت نام تجار افغان برای شرکت در نمایشگاه یادشده گفت که نمایشگاه ممبئی یک فرصت بین المللی است که افزون بر تاجران افغان و هند، تاجران سایر کشورها نیز شرکت خواهند کرد.

موصوف افزود که در نمایشگاه امسال بخش های تعلیم و تربیه، صحت، معادن و انرژی نیز در نظر گرفته شده است که سال گذشته وجود نداشت.

به گفته او، این نمایشگاه که از ١٢-١٥ سپتمبر سال روان میلادی (٢١- ٢٤ اسد ١٣٩٧) در ممبئی برگزار می شود، علاقمندان می توانند، سر از امروز (٢١ سرطان) اقدام به ثبت نام کنند.

جان بس (John Bass) سفیر ایالات متحده امریکا برای افغانستان، در این مراسم گفت که امریکا خواستار یک افغانستان موفق می باشد و کشورش متعهد به ایجاد فرصت های مناسب برای تمام افغان ها می باشد تا در یک فضای صلح آمیز و باعزت در کنار هم زنده گی کنند.

موصوف افزود: «تمامی تلاش های ما برای آینده بهتر در افغانستان است و برای رسیدن به موفقیت نیاز به فراهم شدن شرایط آن می باشد تا اقتصاد این کشور رشد کند و به جای آن که افغان ها به خارج بروندؤ ما کمک می کنیم تا خواب های شان به حقیقت مبدل شود.»

به گفتۀ وى، از افغانستان در اذهان جهانی تصور غلط و نادرست تداعی می شود که گویا این کشور غرق در خشونت و دربدری است، در حالی که چیزهای در این کشور از قبیل، قالین، میوه خشک و تازه و مزه دار وجود دارد که اگر تمامی آن ها یکجا شود، یک دستاورد بزرگ به دست می آید.

او علاوه کرد، امریکا اینجاست تا افغان ها اقتصاد خود را رشد بدهند و فرصت های بیشتر را فراهم سازند تا زنده گی مردم تغییر کند و به خودکفایی برسند.

عادله راز معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه گفت که دولت شریک سکتور خصوصی است تا با شناسایی چالش ها، یک راه حل را جستجو کند.

به گفتۀ موصوف، برای بیرون رفت از این چالش ها شرکای بین المللی نیز اهداف سکتور خصوصی را شناسایی و آن ها را کمک کنند.

او علاوه کرد که نقش سکتور خصوصی در رشد اقتصاد، ثبات ملی و خودکفایی افغانستان مهم و ارزنده است.

چوخو آپا (Chukhu Apa) اتشۀ تجاری سفارت هند در کابل گفت که نمایشگاه امسال برخلاف سال گذشته که مخصوص هند و افغانستان بود، جنبه بین المللی دارد و در آن تاجران سایر کشورها نیز شرکت خواهند کرد و کشورش علاقمند برگزاری همچو نمایشگاه ها می باشد.

به گفتۀ او، هندوستان علاقمند همکاری با دولت و سرمایه گذاران افغان می باشد.

بر پایۀ معلومات مسوولان ادارۀ انکشافی بین المللی ایالات متحده امریکا، در این نمایشگاه که حدود ٢٥٠ میلیون دالر امریکایی تبادله صورت خواهد گرفت، باعث تحکیم روابط تجاری هند و افغانستان خواهد شد.

همچنان این اداره می گوید که در نمایشگاه تجاری و سرمایه گذاری تحت نام «مسیری به سوی رفاه»، ٢٠٠ غرفه برای تاجران افغان در نظر گرفته شده و زمینه عقد قرادادهای دو جانبه میان تاجران افغان و سایر کشورها فراهم می شود.

قرار است در این نمایشگاه افزون بر محصولات افغانی از جمله قالین، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، میوه خشک و تازه، صنایع دستی؛ بخش هاى خدمات، معدن، انرژی، تعلیم و تربیه، صحت و زراعت نيز به نمایش گذاشته شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement