خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنج و نيم ميليون افغانى و مقدارى مواد خوراکه براى آسيب ديده گان پنجشير جمع آورى شده است

پنج و نيم ميليون افغانى و مقدارى مواد خوراکه براى آسيب ديده گان پنجشير جمع آورى شده است

Jul 13, 2018 - 17:32

پاراخ (پژواک، ٢٢ سرطان ٩٧): پنج و نيم ميليون افغانى و مقداری مواد خوارکه، البسه و غيره براى کمک باخانواده هاى آسيب ديده از اثر لغزش کوه و سرازيرشدن آب يک حوض طبيعى در پنجشير، جمع آورى شده است.

به اساس معلومات قوماندانى امنيه پنجشیر، در نيمه هاى شب ٢١ سرطان، از اثر لغزش کوه و سرازيرشدن آب يک حوض طبيعى، حدود ٣٦٠ منزل مسکونى، دکان و مسجد در قريه پيشغور ولسوالى حصه اول پنجشير، تخريب شد و ١٤ تن در اين رويداد جان باخته اند.

خانم راحله عطايى معاون شورای ولایتی پنجشیر گفت که ٥٠ خانواده آسيب ديده، خيمه براى شان توزيع شده و متباقى آسیب دیده گان، در خانه هاى دوستان شان در قریه های پوخ، خارو، سفیدچهر، غازو به سر مى برند.

 او گفت که چهار و نیم میلیون افغانی را وزارت دولت در امور رسيده گى با حوادث طبيعى و یک میلیون افغانی را ادیب فهیم معاون اول ریاست عمومى امنیت ملی، مساعدت کرده است.

به اساس معلومات منبع، رياست انکشاف دهات و سره مياشت؛ ۱۵۰ خیمه، ۱۰۵۰ کمپل،۱۵۰بسته ظروف آشپزخانه، ۱۵۰ ترپال، ۱۵۰بشکه آب و ۱۵۰ جوره لباس را براى کمک به آسيب ديده گان مساعدت کرده است.  

همچنان وى افزود که وزارت دفاع ملی؛ یک هلیکوپتر، یک عراده تیلر، یک عراده اسکواتور، سه عراده بلدوزر و چهار عراده آمبولانس همراه با تیم صحی و مواد غذایی، براى مساعدت به متضررين به ساحه فرستاده است.  

وى گفت که اين کمک ها از سوى يک کمتيه موظف تنظيم و توزيع مى شود.  

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement