خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جنرال وزیری: هیچ کماندو در منازعات فاریاب دخیل نبوده است

جنرال وزیری: هیچ کماندو در منازعات فاریاب دخیل نبوده است

Jul 16, 2018 - 16:28

کابل (پژواک، ۲۵سرطان ۹۷): قوماندان نیروهای خاص کماندو می گوید که هیچ سرباز این قطعه در منازعات اخیر در ولایت فاریاب دخیل نبوده است.

دگرجنرال بسم الله وزیری، این اظهارات را درحالی ابرازکرده که بعد ازگرفتاری نظام الدین قیصاری قوماندان حزب جنبش، ویدیوهای منتشرشد که نیروهای امنیتی با محافظین وی برخورد نادرست و خشونت بار می کنند.

جنرال وزیری که دیروز درمراسم افتتاح کندک ۲۵ قطعه ویژه مربوط قول اردوی نیروهای کماندو سخنرانی می کرد، افزود که این قول اردو عاری از هرگونه تعصب قومی، سیاسی، مذهبی و سمتی می باشد.

نامبرده علاوه کرد جای بسا خوشی است که ۷۰۰ جوان درکورس تعلیمات کندک جدید شامل و آموزش های عملی را آغاز نموده اند.

وی گفت که نیروهای کماندو، اکنون در۷۷ ولسوالی کشورمصروف فعالیت های جنگی اند و این را به اثبات رسانده اند که یک قدم به عقب نمی روند.

جنرال وزیری افزود که چهارهزار سرباز کماندو به وظایف شان درمیدان های نبرد ادامه می دهند، چهارهزارآنها آماده اند و۶۰ درصد متباقی نیز به زودی فعالیت شان را آغازخواهند کرد.

نامبرده خطاب به سربازان جدید کماندو گفت: "شما مسلک خود را انتخاب نموده اید بر خود ببالید، خانواده ها، بیوه ها و یتیمان برشما می بالند، این وطن مادراست، حراست می خواهد، ما مالک آن هستیم و وظیفه ما و شما است تا از این وطن نگهداری کنیم."

قوماندان قول اردوی کماندو افزود: "خدا یار و ملت یاور ما است."

نامبرده گفت  کماندو باید شکیبایی داشته باشد؛ درغیرآن پیشرفت کرده نمی تواند.

وی گفت: "هیچ کس برایم درس تعصب نداده است، باهم برادریم، همه اقوام یکپارچه اند، ما نیروهای اسلامی استیم، سربازان اسلامی ایم، فساد، قتل، غارت و سرقت نمی کنیم."

جنرال وزیری اذعان کرد که نیروهای کماندو باید آموزش های، اسلامی، خانواده گی و نظامی داشته باشند.

قوماندان قطعه خاص افزود، در قول اردو تعصبات قومی، مذهبی و سمتی جا ندارد، منسوبین این قول اردو با هم برادار اند، این خانه مشترک همه افغانها است.

نامبرده دراشاره به رویدادهای اخیر فاریاب گفت که در رویدادهای متذکره هیچ کومانډو دخیل نبود.

وی علاوه کرد: "برخی افراد ناآگاه نیروهای کماندو را متهم کرده بودند، این قطعه ملی افغانستان است، من قوماندان آن استم، ازهیچ کس دستور قتل یا آزار کسی را دریافت نکرده ام."

جنرال وزیری گفت که آنها امر کتبی، شفاهی و مخابروی را از مسئولین مربوطه دریافت می کنند؛ اما درمورد موضوع متذکره به وی هیچگونه امر صادر نشده است، مردم باید از اتهام بی مورد علیه قطعه ملی اجتناب ورزند.

 به قول وی، نیروهای کماندو، خود را درگیرمسایل کوچک نمی سازند، اگر مسئولین امر اصول و قانونی را صادرنماید، بلادرنگ عملی می شود.

قوماندان قول اردوی قطعه ویژه گفت که برخی افراد غیرمسئول ومحافظین اعضای شورای ملی، از یونیفورم آنها استفاده نادرست می کنند.

نامبرده افزود: " کماندو هرگز درمقابل مردم خود اقدام نمی کند."

نامبرده افزود که نیروهای این قطعه، از دوسال گذشته بدینسو در ولایت های فاریاب و سرپل، برضدمخالفین می جنگند و متقبل قربانی می شوند، خون شان را می ریزانند، سربازان پشتون، تاجک، هزاره و ازبیک درآن شامل اند.

جنرال وزیری گفت که دراین مورد تحقیقات را آغازنموده اند تا سوء استفاده کنندگان از نام نیروهای کماندو را تشخیص نمایند.

 موصوف علاوه کرد کماندو یگانه قطعه است که مخالفین را شدید ضربه زده است، اکنون مخالفین مسلح تلاش می ورزند تا کماندو را در برخی قضایا دخیل سازند و جانفشانی های آنان را نقش برآب کمند؛ اما این آرمان را به گور خواهد برد.

نامبرده گفت به هرگونه حسابدهی آماده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement