خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان عمومى ناتو چشم‌انداز پروسۀ صلح را مثبت ارزیابی نمود

قوماندان عمومى ناتو چشم‌انداز پروسۀ صلح را مثبت ارزیابی نمود

Jul 16, 2018 - 17:05

کابل (پژواک، ٢٥ سرطان ٩٧): قوماندان عمومى نيروهاى ناتو در افغانستان با کريم خليلى رييس شوراى عالى صلح در مورد صلح و ثبات در کشور گفتگو نمود.

درخبرنامه مطبوعاتى شوراى عالى صلح که امروز منتشر و کاپى آن به آژانس خبرى پژوک رسيده، آمده است که جنرال جان‌ نکولسن و محمد کریم خلیلی روی برخی از مهمترین مسایل صلح و ثبات  افغانستان، گفتگو کردند.

منبع افزوده است جنرال نکولسن، ضمن اینکه تعهد جدید کشورهای عضو ناتو برای افغانستان را در کنفرانس اخیر بروکسل یک گام مهم در جهت موفقیت افغانستان دانست، اظهار امیدواری کرد که چنین تلاشهایی، بتواند روند صلح افغانستان را بیش از پیش تسهیل نماید.

این مقام ناتو بر حمایتش از تلاشهای صلح حکومت افغانستان، تأکید کرده و اظهار داشت که کشورهای عضو ناتو از برقراری صلح و ثبات دایمی در افغانستان، حمایت جدی می‌نمایند.

وی همچنان اظهار خوش‌بینی نمود که افغانستان با همکاری جامعه جهانی، به فرصتهای جدیدی در زمینه صلح، امنیت، و توسعه سیاسی و اقتصادی، دست می‌یابد.

فرمانده عمومی مأموریت حمایت قاطع، پیشرفتهای اخیر در برخی عرصه‌ها به حمایت از صلح را با اهمیت توصیف کرده و چشم‌انداز پروسۀ صلح را مثبت ارزیابی نمود.

در خبرنامه آمده است، محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح، از همکاری جامعه جهانی و کشورهای عضو ناتو با افغانستان، اظهار سپاس و قدردانی نموده به برخی از دستاوردهای اخیر این شورا برای تقویت روند صلح، اشاره نموده و خواهان حمایت و همکاری جامعه جهانی در جهت توسعه این دستاوردها شد.

رییس شورای عالی صلح، ضمن اینکه بر ویژگی بین‌الافغانی بودنِ پروسه صلح، تأکید کرد؛ اما همکاری کشورهای جهان و منطقه را در این زمینه ضروری دانست.

موصوف در این دیدار، به برخی از چالشهای روند صلح اشاره نموده و اظهار داشت که رفع این چالشها به همکاری بیشتر شرکای بین‌المللی افغانستان، نیاز دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement