خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها پروژه در ولايت نيمروز عملى مى گردد

ده ها پروژه در ولايت نيمروز عملى مى گردد

Jul 17, 2018 - 13:05

زرنج (پژواک،  ٢٦سرطان٩٧): با عملى شدن ٣٨ پروژۀ توسعوی که امروز در ولسوالی چهاربرجک  ولایت نیمروز کار آن آغاز گرديد، براى يکهزار تن زمينۀ کار مهيا، و صدها خانواده از مزاياى آن مستفيد مى شوند.

انجنیر محمد سمیع والی نیمروز، در آغاز کارعملى اين پروژه ها گفت که اين پروژه براى اشتغال زايى جوانان آن ولايت، خيلى موثر مى باشد.

اين مقام بلند پايۀ ولايت نيمروز، نقش مردم را در حفظ و مراقبت از زیربناها مهم خواند و از مردم خواست تا در همکاری با حکومت محلی، در ساخت و بازسازی اين ولایت سهم اساسى بگيرند.

انجنیر فرید عظیم رئیس احیا و انکشاف دهات ولايت نيمروز گفت که با تطبيق اين پروژه ها که شامل برنامۀ ملى ميثاق شهروندى وزارت احيا و انکشاف دهات مى باشد، تغییرات عمده ای در زندگی شمارى از مردم در ولسوالی ها صورت خواهد گرفت.

منبع افزود که با آغار کار این پروژها، برای دست کم يکهزارتن فرصت کارى آماده گرديده و ١٣٤٨ خانواده ازمزاياى آن مستفيد مى شوند.

بربنياد معلومات منبع، در قالب این پروژه ها سيستم برق سولری، ذخیرۀ آب و چاه هاى آب بمبه ای با بودجۀ بیش از ٥٠ میلیون افغانى به مرحلۀ اجرا گذاشته مى شود.

محمد عارف از باشنده های ولسوالی چاربرجک به پژواک گفت که اگر طبق قرارداد و معیارهای ذکر شده، این پروژه ها ساخته و تحویل داده شود، در زنده گی مردم این ولسوالی تغيیر خوبی رونما خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement