خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

استرالیا ۵ میلیون دالر به آسیب دیدگان خشکسالی هاى اخير کمک کرد

استرالیا ۵ میلیون دالر به آسیب دیدگان خشکسالی هاى اخير کمک کرد

Jul 18, 2018 - 16:11

کابل(پژواک،۲۷سرطان۹۷): استرالیا به منظور کمک به آسیب دیدگان خشکسالی هاى اخير، ۵ میلیون دالر با افغانستان کمک کرد.

در خبرنامه مطبوعاتی پروگرام غذایی جهان (WFP) در افغانستان که امروز چهارشنبه به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که این کمک کشور استرالیا، از طریق WFPبه آسیب دیده گان خشکسالی ۲۰ ولایت افغانستان به مصرف خواهد رسید.

خانم ناووکو فوکونگه معاون پروگرام غذایی جهان در افغانستان گفت که این مساعدت، اداره پروگرام غذایی جهان و دولت افغانستان را توانایی خواهد داد تا با رساندن کمک ها ، مردم آسیب دیده رادر وضعیت وخیم یاری رسانند.

موصوف از کمک یاد شده حکومت استرالیا استقبال نموده گفت که در مجموع تاکنون حکومت استرالیا ۱۵ میلیون دالر استرالیایی را برای پروگرام غذایی جهان در افغانستان کمک کرده است.

وی افزود که قراراست ازسوى پروگرام غذایی جهان، گندم آرد شده با دیگر مواد غذایی چون روغن غنی شده، دال نخود و نمک آیودین دار به خانواده های متاثر توزیع گردد.

خانم نیکولا گوردن سمت  سفیر استرالیا در کابل، درصحبت هايش يکبار ديگر برتداوم  کمک های بشری کشورش برای مردم آسیب دیده و نیازمند در افغانستان تاکيد کرد وافزود که استرالیا با این کمک ها زنان ، اطفال و افراد دارای معلولیت را بیشتر تحت توجه قرار می دهد.

وی اضافه کرد که خشکسالى در حال حاضر، ۲۰ ولایت افغانستان را شدیداً متاثر ساخته است.

بر اساس معلومات وزارت دولت در امور رسیده گی به حوادث؛ ولایات جوزجان، بادغیس، فاریاب، غور، ارزگان، زابل ، کندهار، هلمند، سمنگان، بلخ، بغلان، کندز، هرات، فراه و نيمروز ۶۰ درصد در معرض خشکسالی؛ ولایات ميدان وردک، لوگر، تخار، پکتیا، نورستان و سرپل ۴۰ درصد؛ و ولایات غزنی، دایکندی، بامیان، کاپیسا، پروان، پنجشیر، کابل، بدخشان، لغمان، ننگرهار، کنر، پکتیکا و خوست، ۲۰ درصد در معرض خشکسالی قرار دارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement