خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هواداران حزب جنبش دروازه ساختمان ولايت سمنگان را بستند

هواداران حزب جنبش دروازه ساختمان ولايت سمنگان را بستند

Jul 18, 2018 - 17:10

ايبک، ميمنه، شبرغان (پژواک،٢٧سرطان٩٧): تظاهرات هواداران حزب جنبش ملى اسلامى افغانستان وارد شانزدهمين روز شد و ضمن اينکه در ولايت سمنگان، دروازه ساختمان ولايت را بستند، از راه اندازى تظاهرات گسترده در مرکز کشور هشدار دادند.

صدها تن در ولايت سمنگان، صبح امروز از پارک مرکزى شهر ايبک اين ولايت، راهپيمايى شان را آغاز نمودند و در مقام ساختمان ولايت تجمع نموده و خواستار برگشت جنرال عبدالرشيد دوستم معاون اول رياست جمهورى و رهايى نظام الدين قيصارى گرديدند.

تظاهرکنندگان در دروازه وردی مقام ولایت سمنگان، یک خیمه بزرگ را برپا نمودند، بعدا درب ولايت را به روى مردم و کارمندان بستند.

میرزا فقیر محمد یک تن از تظاهرکننده گان در ولايت سمنگان گفت: "اگر خواست های ما توسط دولت برآورده نشود، ما دست به خشونت زده و حرکت های نافرمانی خویش را بيشتر می کنیم ."

ازسویى هم هواداران حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان در شانزدهمین روز تظاهرات شان بر ضد حکومت  در ولايت جوزجان , هشدار دادند که اگر تا سه روز آینده مقامات حکومتی به خواست هاى  آنها پاسخ مثبت ندهند، در مرکز کشور تظاهرات گسترده را راه اندازى نموده و دروازه های ارگ ریاست جمهوری را میبندند .

مولوی عبدالحی حیات رئيس شورای ولایتی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان در ولایت جوزجان گفت: "تظاهرات حق مسلم ماست و باشنده گان ولایت جوزجان تا زمان قبول خواست های شان از جانب حکومت به حرکت های اعتراضی خود ادامه میدهند ."

وی تصریح کرد که بهتر است، حکومت روی خواست ها و پیشنهادات  معترضان غور نماید و زمینه را برای برگشت جنرال عبدالرشید دوستم و رهایی نظام الدین قیصاری به کشور مساعد سازد و  اگر مقامات بلند پایه حکومت، تا سه روز آینده به درخواست معترضان پاسخ مثبت نگفت، حرکت بعدی بستن دروازه های ارگ ریاست جمهوری خواهد بود.

همچنان تظاهرکنندگان در ولایت فاریاب، ضمن برگشت جنرال دوستم به کشور، رهايى قيصارى، حکومت مرکزی را به بی مهری در قبال مردم شمال بخصوص فاریاب متهم نموده گفتند که بیش  از ۹۰ درصد اراضی اين ولايت در کنترول طالبان است و مردم با ده ها مشکل ديگر روبه رو اند؛ اما کوچکترین توجه در زمینه حل مشکل مردم صورت نگرفت، مجبور شدند به عدالتخواهی در سرک ها برآیند.

تظاهرات طرفداران حزب جنبش در چندين ولايت در شمال و شمالشرق افغانستان، پس از آن دو هفته قبل آغاز گرديدکه نيروهاى دولتى، نظام الدين قيصارى نماينده دوستم معاول اول رياست جمهورى در امور نيروهاى خيزش مردمى در فارياب را، با شمارى از محافظان او بازداشت و به کابل انتقال دادند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement