خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار ساخت بند برق"سوختوک" در دایکندی تاچند ماه آينده تکميل مى شود

کار ساخت بند برق"سوختوک" در دایکندی تاچند ماه آينده تکميل مى شود

Jul 19, 2018 - 12:16

نیلی(پژواک،٢٨سرطان٩٧): مسئولان شرکت برشنا در ولايت دایکندی می گویند که کار ساخت بند برق "سوختوک" این ولایت، تا پايان سال روان خورشيدى تکميل و توليد برق آن  آغاز مى شود.

اين بند برق، درمنطقۀ سوختوک درحدود پنج کيلومترى شهرنيلى مرکز دايکندى موقعيت داشته که آب اين بند، از ولسوالى اشترلى دايکندى که از نيلى عبورکرده و به درياى هلمند مى ريزد، تامين مى گردد.  

مسئولان شرکت برشنا در ولايت دایکندی می گویندکه مطابق پلان، باید این بند برق امسال به بهره برداری سپرده شود که کار ساختمانی آن نزدیک به ختم بوده و کار لین انتقالی آن آغاز شده است.

قربان مصدق آمر برشنا در ولايت دايکندى به خبرنگار آژانس خبرى پژواک  گفت: "کار این پروژه امسال ختم شده و رسماً برق آن در شهر نیلی فعال می شود؛ در حال حاضر تمام تجهیزات انتقال لین آماده شده و نصب پایه های آن نيز آغاز شده است.

به گفته او، بند برق سوختوک، یکی از پروژهای ملی بوده و ظرفیت تولید ۷۰۰ کیلو وات برق را دارا می باشد که مرکز دایکندی از این برق مستفید خواهد شد.

موصوف افزود که این بند برق، سبب افزایش رشد اقتصاد مردم، و زمنیه ساز ایجاد فابریکه ها و کار خانه جات در دایکندی می شود.

از سويی هم باشنده گان دایکندی، ساخت این بند برق را یکی از نیازهای اصلی این ولایت می دانند.

علی احمد یکی از تاجران محلی گفت: "سالهای زیاد بی برق استيم و اکنون که این بند برق ساخته شده، ما امیدواریم که کار ما در بازار رونق یابد."

حمید الله رستگار باشنده شهر نیلی گفت: "ساخت و بهره برداری این بند برق، ضمن اینکه خانه های تاریک چندین ساله شهروندان نیلی را روشن می کند، سبب رونق کار وبار مردم در این ولایت خواهد شد".

گفتنی است که هزینۀ بند برق سوختوک، نزدیک به پنج میلیون دالر بوده که از بودجه شرکت برشنا پرداخت مى شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement