خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت دفاع ملی کشته و زخمی شدن ۱۴ فرد ملکی در حملات هوایی کندز را تایید کرد

وزارت دفاع ملی کشته و زخمی شدن ۱۴ فرد ملکی در حملات هوایی کندز را تایید کرد

Jul 20, 2018 - 15:05

کابل (پژواک، ۲۹ سرطان ۹۷): وزارت دفاع ملی تاييد کرد که در حملات هوایی کندز بيش از ده فرد ملکى کشته شده و هیاتى بلندپايۀ نظامی بخاطر بررسى موضوع به آنولايت اعزام شده است.

این حمله هوایی از سوى نيروهاى امنيتى روز گذشته در قریه رباط ولسوالی چهاردره ولایت کندز صورت گرفته است.

در خبرنامه ای مطبوعاتى اين وزارت که امروز به آژانس خبری پژواک مواصلت کرده، آمده است: ((به اساس گزارشات رسیده، در عملیات روز گذشته در ولسوالی چهاردره ولایت کندز، متأسفانه ۱۴ فرد ملکی کشته و زخمی شده اند.))

وزارت دفاع ملی با بیان اینکه حادثه دیروز کندز محصول جنگ های تروریستان است که بر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تحمیل شده است، گفته است که به همین خاطر هیاتى عالیرتبه نظامی و دولتی به ساحه اعزام گردیده تا حادثه را از نزدیک مشاهده نموده و تحقیقات جدی و مسلکی را انجام و از چگونگی آن به مقامات عالی دولتی گزارش بدهند.

اين در حاليست که زلمی فاروقی ولسوال چهاردره ولایت کندز روز گذشته گفته بود که در حمله هوايى در اين ولسوالى ۲۲ تن کشته و سه تن مجروح شده اند.

در عين حال عطاالرحمن باشنده قریه رباط اين ولسوالى به آژانس خبری پژواک گفته است که حمله هوایی نیروهای خارجی در نزدیک بازار، قریه آنها را هدف قرار داده است.

به قول وی، در این حمله به شمول زنان و اطفال ۱۳ عضو یک خانواده کشته شده و به طور مجموعی ۲۸ کشته و زخمی برجا گذاشته است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز ادعا کرده بود که نیروهای امریکایی در ولسوالی چهاردره سه منزل مسکونی را بمبارد کرده اند که طی آن ۲۸ تن کشته و مجروح شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement