خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در هلمند در چوکات اردو، نیروی محلی ایجاد می شود

در هلمند در چوکات اردو، نیروی محلی ایجاد می شود

Jul 21, 2018 - 17:42

 لشکرگاه (پژواک، ۳۰سرطان ۹۷): به منظور تامین امنیت درهلمند، روند جلب و جذب ۷۰۰ سرباز محلی در چوکات اردوی ملی، به زودی آغاز خواهد شد.

تورنجنرال ولی احمدزی قوماندان قول اردوی ۲۱۵ میوند، این اظهارات را به تاریخ ۳۰سرطان در مصاحبه با آژانس خبری پژواک ابراز داشت.

احمدزی گفت که تشکیل ۷۰۰ سرباز محلی در چارچوب اردوی ملی منظورشده و به زودی روند جلب و جذب آنها آغاز خواهد شد.

 قوماندان گفت: "درمورد این سربازان، از متنفذین قومی ضمانت گرفته می شود و سپس تحت آموزش قرارمی گیرند، در قدم بعدی در چوکات تولی ها به ولسوالی های شان اعزام و در نهایت توسط افسران مسلکی رهبری خواهند شد."

موصوف افزود که  به سربازان متذکره عین امتیازات منسوبین اردوی ملی داده می شود؛ تا درتامین امنیت موثر واقع شوند.

قوماندان در پاسخ به یک پرسش گفت: "ما رهبری این سربازان را مانند پولیس به مسئولین محلی واگذار نمی کنیم، افسران ملی و مسلکی را منحیث قوماندانان برای آنهاتعیین می کنیم و خوب آنها را آموزش می دهیم تا درآینده مشکل ایجاد نشود."

 به اساس معلومات نامبرده، هفتصد پولیس متذکره، همه باشندگان ولایت هلمند خواهند بود و این روند، نخست از ولسوالی گرشک آغاز می شود.

نامبرده همچنان گفت که موضوع کمبود تشکیل اردوی ملی دراین ولایت نیز مرفوع شده است؛ در رهبری تغییرات مثبت رونما گرديده  و هشتاد درصد وسایل تخریب شده ترمیم شده اند.

احمدزی علاوه کرد که درمناطق تحت تسلط طالبان مسلح، به زودی عملیات راه اندازی خواهد شد.

 قوماندان گفت: "درهلمند ۱۵ گروه مخالف مسلح فعالیت دارند که برخی آنها به طور مستقیم از کشورهای دیگر اکمال می شوند، دوربین های شب بین، اسلحه و امکانات دیگر در اختیار شان قرار داده می شود تا دربرابر نیروهای افغان بجنگند، که این جنگ بیگانه است."

ازجانب دیگرعبدالمجید آخندزاده عضو شورای ولایتی هلمند، به پژواک گفت که افراد غیرجانبدار، باید منحیث سربازان ملی درچوکات اردوی ملی استخدام شوند.

وی علاوه کرد: "به سربازان متذکره، باید امتیازات خوب قایل شوند؛ زیرا آنها ساکنین منطقه و با اراضی بلدیت خوب دارند، درتامین امنیت مفید واقع خواهند شد."

 آخندزاده این را نیز گفت که مسئولین امنیتی باید در جریان عملیات راه اندازی شده، اسلحه و ذخایر امکانات طالبان رانابود سازند تا امنیت دراین ولایت تامین شود.

در هلمند، درحالی سربازان محلی تحت پوشش اردوی ملی به وظایف استخدام می شوند که در مناطق مختلف، مردم از آزار و اذیت پولیس محلی شاکی اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement